Były dziennikarz Trójki

    Informuję, że dzisiaj władze Polskiego Radia jednostronnie wypowiedziały mi umowę o pracę: z trzymiesięcznym wypowiedzeniem bez obowiązku świadczenia pracy. Przekładając to na ludzki język: w dającym się przewidzieć czasie w Trójce już się nie usłyszymy.
    Pozostaje mi podziękować Państwu za sobotnie wspólne podróże Trójkowym Wehikułem Czasu, za wieczorny wspólny namysł w Klubach Trójki i za zdarzające się parę razy do roku zabawy w Literackim Biurze Śledczym.
    Nawiasem mówiąc jutro nie zostanie wyemitowane „wydanie dla fonoamatorów” Trójkowego Wehikułu, którym, spodziewając się biegu wydarzeń, zamierzałem się z Państwem pożegnać na antenie. Nie bez satysfakcji myślę, że ta gotowa audycja będzie odtąd takim „Latającym Holendrem”, o którym wiele osób słyszało, ale nikt nie spotkał.
    Ponieważ istnieje życie pozaradiowe, zapraszam do czytania tego blogu, kwartalnika „Więź” i moich książek. W połowie kwietnia powinna ukazać się moja najnowsza powieść pt. „Sen sów” (wydawnictwo Wielka Litera).
    Gdyby ktoś z Państwa chciał mnie zatrudnić, lub usłyszał o takiej możliwości (nie musi to być etat…), to proszę o wiadomość na adres jerzysosnowski@poczta.onet.pl

438 myśli nt. „Były dziennikarz Trójki

  1. Kuba

   Nie znam Pana Sosnowskiego, ale biorąc pod uwagę styl jego wypowiedzi pisemnej wcale się nie dziwię decyzji dyrekcji. Poza Wojtkiem Jagielskim zaden dziennikarz w Polsce nie zasługuje, moim zdaniem, na uwagę. Jak slusznie zauważył niegdyś Krzysztof Kieślowski w Polsce nie ma dobrego dziennikarstwa, natomiast jest brak profesjonalizmu I niechlujstwo.

   Odpowiedz
   1. Kazimierz Rajda

    Co dokładnie ma Pan, Panie Kubo, do zarzucenia stylowi wypowiedzi pisemnej nieznanego Panu dziennikarza, Jerzego Sosnowskiego? Gdzie dokładnie Pan widzi w tej wypowiedzi brak profesjonalizmu i niechlujstwo? Moim zdaniem, z porównaniu z Pana wypowiedzią pisemną, wypowiedź Pana Jerzego jest niezmiernie „chlujna”.
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
   2. Ania

    czym sie Pan kierowal zamieszczajac ta konkretna wypowiedz pod tym konkretnym postem? z gory dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam

    Odpowiedz
   3. wiedenka

    Jak sam zauważyłeś: nie znasz, a i pewnie nie słuchasz. A żal i rozgoryczenie to nie zbrodnia przeciw dziennikarstwu. Nie należy mylić tych rzeczy. Swoją drogą ja również uważam, że dobry, obiektywny dziennikarz to dziś zagrożony gatunek. Ale to jest akurat ten typ, tym bardziej szkoda.

    Odpowiedz
   4. Grzegorz rozkwitalski

    Nie znam Pana Kuby, ale krytykować literata samemu robiąc błędy, nie przystoi.

    Grzegorz Rozkwitalski

    Odpowiedz
   5. Dorota LR

    Skoro Pan nie zna, to mógłby Pan się powstrzymać od wypowiedzi. Kluby Trójki prowadzone przez Jerzego Sosnowskiego to była za każdym razem intelektualna przygoda. A Kieślowski, zapewniam Pana, słuchałby tych audycji.

    Odpowiedz
   6. curiosa

    Skoro Pan nie znasz, to się Pan nie wypowiadaj. I nie machaj tak zacną postacią , jak Pan Kieślowski przed nosem bo mógłby się obrazić.
    Audycje Pana Sosnowskiego jeszcze do nas wrócą i polecam Panu Kubie żeby je w przyszłości posłuchał , a dopiero potem wygłaszał swoje opinie.

    Odpowiedz
   7. sluchacz3

    Nie znasz Pana Sosnowskiego więc daruj sobie oraz nam komentarze, biorąc pod uwagę fakt że dla Ciebie autorytetem jest Pan Jagielski, nic więcej dodawać nie trzeba

    Odpowiedz
   8. pabblo

    Nie dajcie się podejść Panie i Panowie PiSowskiemu hate-owi, Pan Kuba specjalnie zamieszcza taki post w tym miejscu aby odwrócić uwagę od czegoś bardziej poważnego, manipulacji „ciemną masą” nie wygodne jednostki muszą być usunięte, proces ogłupiania Państwa się rozpoczął. Panu redaktorowi życzę wszystkiego dobrego.

    Odpowiedz
   9. Tomasz Czarny

    Chciałem napisać komentarz, ale tutaj trudno argumentować, inny język. Tylko jedna uwaga – wielu dziennikarzy zasługuje na uwagę , w tym Pan Jerzy Sosnowski, którego audycji słuchałem z dużym zainteresowaniem i przyjemnością.

    Odpowiedz
   10. alois

    Pan Kuba, ma bardzo zawezony swiatopoglad, stad takie wnioski. Opluc i zdeptac czlowieka, to motto partii rzadzacej. Pan sie doskonale wpisuje w ten model zachowania.

    Odpowiedz
  2. Paweł

   Szanowny Panie Jerzy,
   Jestem pewien, że dane nam jeszcze będzie z Panem podróżować w czasie i tropić, tropić…
   Bardzo Panu dziękuję i do usłyszenia!

   Odpowiedz
  3. chorodeński rafał

   Bardzo nam przykro Panie Jurku:(
   Wierzymy że możliwie szybko usłyszymy Pana w Naszym Radiu!Między innymi identyfikujemy się z „TRÓJKĄ” dlatego że tworzą ją tacy ludzie jak Pan.Polowanie na czarownice prędzej czy później musi minąć!
   Dorota i Rafał

   Odpowiedz
  4. Maria Wędzony

   Panie Jerzy!
   Trudno mi opisać jaka gorycz mnie ogarnia gdy czytam tą wiadomość. Przez lata słuchałam z zaciekawieniem Pana audycji. Jest Pan znakomitym dziennikarzem.
   Kto następny? Czy za miesiąc będzie jeszcze można bez obrzydzenia słuchać Trójki, mojej stacji od wczesnych lat 80tych?
   Z poważaniem i wyrazami sympatii, Maria

   Odpowiedz
 1. Ewa Grodzka

  Drogi Panie Jerzy,
  Bardzo dziękuję za wszystkie Pana audycje, zwłaszcza za ‚Piosenkę z kółkiem’.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 2. Ireneusz

  Liczę , że wcześniej czy później na jakiejś fali eteru Pana usłyszę. Wieczory bez prowadzonego przez Pana Klubu Trojki nigdy już nie będą takie same

  Odpowiedz
 3. chochlik

  U nas zatrudnia się do ładowania worków z ziemią i korą po 40 groszy za worek.Mogę Panu załatwic.Nie na etat.

  Odpowiedz
  1. Wkurzony

   chochlik – nie dorastasz do pięt Panu Jerzemu – o czym świadczy chociażby praca którą wykonujesz – lepszej nikt nie chciał dać człowiekowi o twoich kalifikacjach oraz predyspozycjach (ewentualne wykształcenie ma się ni jak do faktycznej wartości człowieka – to tylko papier) – twój komentarz jest równie górnolotny – cóż – żałosne.

   Odpowiedz
 4. DominikaBednarczyk

  Brak słów!!!!Bardzo będzie Pana brakować…
  Nóż się w kieszeni otwiera na myśl kto przejmuje Trójkę…

  Odpowiedz
 5. Adam Nowak

  To wielka wielka szkoda, bardzo dziękuję za wszystkie Audycje i mam nadzieję na Pana powrót do Trójki. Chciałem zaczarować może życzeniowo te Trójkowe zmiany, ale już się nie da.
  Powtórzę: będzie Pana brakowało na antenie i wciąż mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni.

  Odpowiedz
 6. Hania

  Łapy opadają, włos się jeży…TAKIE RADIO schodzi na psy! Tyle lat tradycji, wyrobiony autorytet, jedyne, jakiego słuchałam bez najmniejszych zastrzeżeń. Nic nie było w stanie przebić Trójki. Jak jednak widać – do czasu. Zatrudnić nie mogę, ale będę czytać i kupować i wypatrywać…czy też…wysłuchiwać… Powodzenia :)

  Odpowiedz
 7. Kuba

  Przykra to wiadomość dla mnie gdyż Trójkowy Wehikuł czasu towarzyszył mi w weekendowych podróżach dostarczając dużo ciekawych informacji i szeroko pojętej rozrywki. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że jednak Pana niebawem usłyszę w radiu.

  Odpowiedz
 8. Kasia

  Panie Jerzy!
  Weszłam tak sobie na Pana bloga i …… i rozpacz czarna mnie ogarnęła a w duszy zawyło…. Jak oni mogli to zrobić? Trójka bez Pana? To nie będzie Trójka…. Co z moimi ulubionymi audycjami Klubu Trójki, które Pan tak elokwentnie prowadził? Panie Jerzy….
  Właśnie siedzę i płaczę, naprawdę płaczę…..
  Mieszkam za granicą i jakiś czas temu podjęliśmy z Mężem decyzję o powrocie, ale takie informacje jak ta o Pana zwolnieniu zasiewają wątpliwości w moim sercu, czy ja się psychicznie nadaję, żeby żyć w naszej ojczyźnie?
  Panie Jerzy, tak bardzo mi będzie brak Pana głosu i intelektu! Jest Pan przecież wymarzonym przeze mnie kandydatem na męża dla mej 8 letniej córeczki (pamięta Pan może moje wyznanie na antenie, gdy prezentował Pan u Tomka Żądy swe ulubione nagrania muzyczne?:-))
  Mam nadzieję, że może ktoś jednak pójdzie po rozum do głowy. W razie czego, bardzo proszę, żeby Pan się na Trójkę nie obrażał i do niej wrócił. Ja i na pewno mnóstwo innych słuchaczy będziemy na Pana czekać.
  Pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku i uwielbienia.
  Kasia

  Odpowiedz
  1. MuWu

   Kasiu, nie znam Waszej sytuacji, ale jeśli macie dobrą pracę, przyjaciół, wolność i dobre życie za granicą — to nie jest to dobry moment na powrót do PL. My wróciliśmy, wiedzie nam się dobrze, ale teraz zgrzytami zębami na polską coraz mniej liberalną, a przede wszystkim coraz mniej humanistyczną i racjonalistyczną polską rzeczywistość. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
  2. ruda

   Nikt nie pójdzie po rozum do głowy, bo ONI nie mają ani rozumu , ani nawet głowy.Czy możemy coś zrobić? Czy jesteśmy bezsilni i już ubezwłasnopwolnieni?

   Odpowiedz
 9. Magda Konstantynowicz

  Panie Jerzy, będziemy bardzo tęsknić! Dziękuję za wszystkie audycje i trzymam kciuki za rychły powrót do trójkowego mikrofonu!!

  Odpowiedz
 10. Michał Czajkowski

  Skandal! Zawodowo zajmuję się m. in. pisaniem, a teraz brak mi słów powszechnie uznawanych za parlamentarne.

  Trójka bez Pana będzie niepełna, płytsza…

  Z wyrazami sympatii i szacunku,

  Odpowiedz
 11. Jacek Pieśniewski

  Szanowny Panie Jerzy,
  dziękuję za dziennikarstwo najlepszego sortu. Przykro mi czytać takie informacje. Niestety, od mniej więcej miesiąca Trójki praktycznie już nie słucham (a zaczynałem pod koniec lat 70.), by nie zderzać się z „dobrą zmianą”. Za dobrze pamiętam jej poprzednie wcielenie kilka lat temu, za pierwszej kadencji PiS i nieco po niej, a z biegiem czasu nerwy nie stają się bardziej wytrzymałe. Wierzę, że wciąż jest zapotrzebowanie na znakomitych fachowców, a Pan się do nich zalicza.
  Z poważaniem, Jacek Pieśniewski

  Odpowiedz
 12. Magdalena Zinserling

  Dziękuję za wszystko – za namysł, za uważność, za audycje, za książki…
  Będę dalej Pana czytać!
  Z życzeniami wiary – bo bez niej nic!

  Odpowiedz
 13. Agnieszka

  Wątpię, żeby słuchacze Trójki spodziewali się innych decyzji obecnej „derekcji”, Pan zapewne też nie.
  Wielka szkoda i smutek. Dziękuję Panu za wszystkie spotkania na antenie, będzie mi ich bardzo brakowało. Czekam na kolejne, wiem, że się doczekam.
  Do usłyszenia, Panie Jerzy! Mam nadzieję, że rychłego. Tymczasem życzę Panu wszystkiego najlepszego i pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 14. Mariusz Zieliński

  Panie Jerzy słuchałem Pana w Trójce i teraz mam mieszane uczucia czy mam nadal słuchać ulubionego radia. Mam nadzieję da Pan sobie radę finansowo.
  Pozdrawiam
  Mariusz Zieliński

  Odpowiedz
 15. po prostu słuchacz

  Bardzo dziękuję za miło drażniące mój mózg audycje i cóż – do usłyszenia się (ja zaczekam… 😉

  Odpowiedz
 16. Luiza Greczko

  Bardzo mi przykro, niezwykle cenię i lubię Pana audycje. Wyrazy wsparcia i solidarności. Jestem przekonana, że Pana profesjonalizm zasługuje na docenienie i doczeka się tego.

  Odpowiedz
 17. jk

  Trzymam kciuki za Pana nowe życie pozaradiowe i dziękuję za dotychczasowe audycje.

  Jedno daje mi nadzieję – Trójka to instytucja – była , jest i będzie. Przetrwała już różne reżimy to i ten przetrzyma ( bo my słuchacze będziemy) tylko ludzi takich jak Pan szkoda.

  pozdrawiam,

  JK

  Odpowiedz
 18. Paweł Kamiński

  Panie Redaktorze.

  Strasznie mi się smutno zrobiło. Jakoś ciągle się łudziłem, że „dobra zmiana” Trójki nie sięgnie, chociaż z tyłu głowy szemrało jakieś niedowierzanie, że w sumie dlaczego? Przecież rewolucje moralne nie oszczędzają ani tego co złe, ani tego co dobre.
  Jak usłyszałem o przeniesieniu red. Zaborskiego na popołudniówkę, już się czerwona lampka zaświeciła, że jak ktoś umie się przygotować do wywiadu, to może być zagrożeniem dla niekompetencji, której i poprzedniej ekipie nie brakowało, ale w tym rozdaniu mamy jej ocean. Niedawne odejście Pani Dyrektor, po ledwo 2 miesiącach było tylko potwierdzeniem, że Trójka pod ochroną nie jest.
  Ale cóż?! Każda władza przemija, a Trójka pokazała, że potrafi gdzieś w swych zakamarkach zachować swój charakter. Tymi zakamarkami są głowy i serca jej dziennikarzy i redaktorów, którzy choć może chwilowo się rozpierzchną, ale jest nadzieja że wrócą i odtworzą ten kod genetyczny Trójeczki, czyli kreowanie a schlebianie gustom, niezależenie czy mówimy o gustach muzycznych, literackich czy politycznych.

  Powodzenia Panie Redaktorze… i do usłyszenia!

  Paweł Kamiński

  Odpowiedz
 19. Rafał Koryciński

  Panie Jerzy, bardzo mi przykro z tego powodu, choć nie ukrywam – spodziewałem się tego.

  Pana audycje to były te, na które czekałem, i które sprawiały, że w aucie moje dzieci nie mogły słuchać Antyradia. Ja zresztą też nie mogłem, bo się nie mogłem rozdwoić.

  Życzę szybkiego znalezienia pracy, w której zostanie Pan doceniony.

  I proszę o informację, gdy znowu będzie można Pana gdzieś usłyszeć.

  Odpowiedz
 20. Piotr

  Szanowny Panie Jerzy,
  proszę mi pozwolić napisać, że uważam to za skandal. Brak słów… Dużo sił życzę i ciepłych myśli przesyłam!
  Piotr

  Odpowiedz
 21. Ewa

  Jest mi naprawdę bardzo smutno z takiego obrotu sprawy, Trójka to mój największy przyjaciel i towarzysz każdego dnia, więc jak z dnia na dzień muszę coraz częściej wyłączać moje ukochane radio to bardzo przykre uczucie. Jak można psuć coś tak dobrego! Pan zostaje bez pracy, ale i u mnie sporo czasu upłynie zanim przyzwyczaję się pracować bez Trojki, przy której jedynie potrafię osiągnąć idealny stan skupienia.

  Pozdrawiam i mam nadzieję, że kiedyś wróci wszystko na swoje miejsce!

  Odpowiedz
 22. Beata, ktora wstydzi sie za swoje imie

  Panie Jerzy,

  Bardzo mi przykro to slyszec. Moga Pana zapewnic, ze wielu sluchaczy Trojki rozumie co sie dzieje, i to jak „dobra zmiana” niszczy Polskie radio. Bedziemy walczyc o to, zeby Trojka znow byla niezalezna.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 23. Marta B-St.

  a moze vlog? na jutubie i fejsie? z eteru do sieci moze by sie tak przeniesc… mogl Kolonko zbudowac swoja popularnosc ( to nie moja „bajka”, wrecz przeciwnie) w sieci, moglby i Pan miec z nami – sluchaczami, czytelnikami – kontakt za pomoca innych mediow niz tradycyjne.

  pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  1. Pociecha

   Drogi Panie !
   Pozwolę sobie pojechać trochę prywatą, jestem 26 latką, wychowałam sie na Pana audycjach , na reportażach , których słuchałam w liceum przed snem , na dyskusjach z gośćmi itp.
   Zabrzmi to moze dziwnie , ale wiemc,ze były one częścią kształtowania sie mojej wrażliwości i pomogły mi w wyborze tego kim chce być .
   Tu już nie chodzi o zawód , tylko o klasę , którą sie ma albo nie .
   Chciałam strasznie podziękować za te edukacje i napisać , ze była ona dla mnie bardzo ważna i możliwe , ze gdyby nie to , to nie zdawałbym do filmówki i nie byłabym aktorka .
   Dziękuje

   Odpowiedz
 24. Marcin Kosek

  Panie Jerzy ja nie tyle słyszałem o Trójkowym Wehikule co go słuchałem.Jest mi przykro że sprawy w Trójce idą w stronę w która nie powinny iść.

  Odpowiedz
  1. Ewa N.

   Panie Jerzy, nie do wiary! Zwalniać takiego dziennikarza. Pisałam do dyrekcji Trójki w sprawie M.Zaborskiego, teraz trzeba będzie napisać w Pana sprawie. Dokąd ten kraj zmierza! Takiego drugiego radia nie ma, a teraz stopniowo go ubywa. Proszę przetrwać ten trudny czas.
   pozdrawiam Ewa N.

   Odpowiedz
 25. Magdalena

  Panie Jerzy

  Zatrudnić niestety nie mogę, pozostaje mi tylko wyrazić ogromny żal i złość, że znikają ostatnie powody, dla których warto było w ogóle włączać radio. Dziękuję za wszystko, niech (dobra) moc będzie z Panem :), i mam nadzieję, że jednak dane nam będzie jeszcze usłyszeć Pana w Trójce, oby w niedalekiej przyszłości!
  Pana „szefowie” nie wiedzą co czynią, ale w końcu się dowiedzą…

  Dziękuję raz jeszcze i życzę powodzenia!

  Magda

  ps. proszę pomyśleć o przeniesieniu się np. na YouTube, może coś w rodzaju Klubu można zorganizować i tam, robi to już z powodzeniem kilku zacnych dziennikarzy, oglądaczy\słuchaczy z pewnością Panu nigdy nie zabraknie!

  Odpowiedz
 26. Krzysiek

  Panie Jerzy
  Nie będę się wysilał. Dostałem „kurczaczki” w łeb. Nie będę już biernie się na to wszystko patrzył.
  Nie zrobię nic wielkiego, ale coś na pewno.
  Jeszcze będzie Pan na antenie.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. Anna Christ

   A może by tak prócz KOD-u powstał KOT? Komitet Obrony Trójki? Nie mam zmysłu organizacyjnego, ale gdyby powstał, to ja pierwsza deklaruję swoją czynną przynależność. Mam dużo czasu, to na demonstracje mogę jeździć!

   Odpowiedz
 27. Kzyrzysztof Szydlikowski.

  To przykre, że pozbywa się takich redaktorów jak Pan Jerzy. Miałem cichą nadzieję, że Trójki nie dotchnie ten „odnawiający ” podmuch nowej władzy. Ponieważ jestem optymistą , mam pewność , Pan Redaktor wkrótce wróci do naszego ukochanego radia !

  Odpowiedz
 28. Kamila

  Dod 17 roku życia słuchałam klubu trójki i Pana… Teraz mam 31 i czuje się okradziona intelektualnie…

  Odpowiedz
 29. pajacyk21

  Dziękuję bardzo szczególnie za Kluby Trójki. Jednocześnie mam nadzieję, że po zmianie dobrej zmiany będę miał jeszcze okazję posłuchać Pana na antenie Trójki.

  Odpowiedz
 30. telemach

  Szanowny Panie Jerzy,

  bardzo chciałbym podziękować Panu za wszystko, co Pan w ostatnich latach zrobił. Robił to Pan świetnie. Będzie mi tego robienia szalenie brakować. Mimo geograficznego oddalenia Nadszedł czas barbarzyńców. Niech Pan pójdzie drogą ku światłu. Historia uczy, że warto.

  Z wyrazami głębokiego szacunku

  RMS

  Odpowiedz
 31. Krzysztof

  Szanowny Panie Jerzy,
  głęboki ukłon za wszystkie Pańskie audycje.
  Do usłyszenia w lepszych czasach.

  PS. Dziś obchodzę 55. urodziny. Nie takiego „prezentu” się spodziewałem.

  Odpowiedz
 32. Piotr Xięski

  Panie Jerzy, jestem zbulwersowany i zasmucony sytuacją jaka pana dotknęła. Pańskie audycje przykuwały od lat uwagę i miały licznych zwolenników, wręcz fanów. Jestem jednym z nich.
  Widzę, że aktualnie rządzący przenoszą obyczaje daleko poza urzędy i zarządy i rady nadzorcze podległych firm. Czystka trwa…
  Pozostaje nam mieć nadzieję na rychły koniec tej paranoi.
  Życzę Panu wytrwałości, pogody ducha i zdrowia.
  Może warto pomyśleń by ze zwolnionych z przyczyn politycznych dziennikarzy powołać alternatywną, prywatną i wolną od politycznych nacisków rozgłośnię radiową. Póki jeszcze taka inicjatywa jest legalna – bo kto wie jakie scenariusze nas jeszcze czekają.

  Z uszanowaniem,
  Piotr Xięski, Katowice

  Odpowiedz
 33. Michał Trębala

  Dziękuje za audycje w klubie trójki, literackie biuro śledcze i wechikuły czasu – szkoda że został pan obiektem czystki politycznej. Może przenieść pańskie audycje do internetu (nie wiem jak z prawami autorskimi i czy koszty produkcji by się zwróciły) napewno miał by Pan wielu słuchaczy.
  Pozdrawiam z Finlandii

  Odpowiedz
 34. Ola

  Bardzo mi żal. Jestem tym gorszym sortem i może dlatego smutno mi jeszcze bardziej. Jako wierna słuchaczka mojej ukochanej Trójki od 40 lat, nie mogę się pogodzić z tym co się dzieje. Pozostanie mi tylko wybiórczo słuchać audycji, chyba szczególnie muzycznych, bo reszta…hmm
  Mam nadzieję, że czas obecnej władzy szybko minie i wszystko wróci do normalności. Bo głupota jaka się szerzy jest nie do przyjęcia. Z szacunkiem, pozdrawiam serdecznie i mimo wszystko z wiarą patrzę w przyszłość.

  Odpowiedz
 35. Tomasz Wieseń

  Panie Redaktorze, dla słuchaczy PR3 zawsze będzie Pan ważną postacią – pisarzem i radiowcem przede wszystkim.Dziękuję za wszystkie wspólne popołudnia sobotnie i nie tylko niedzielne wieczory. Dziękuję za wszystkie otrzymane z Trójki wspaniałe książki. Będziemy czekać na Pana głos w eterze będziemy czekać na Pana powrót.

  Odpowiedz
 36. Teresa

  To jest dla mnie najgorsza wiadomosc od momentu dojścia PiS do władzy. Uwielbiam (a raczej uwielbialam) klub Trójki. Audycje Pana Sosnowskiego uważam za najlepsze audycje radiowe jakie kiedykolwiek słyszałam, a słucham radia bardzo często.
  Czuje sie tak, jakby odeszła bardzo bliska mi osoba.
  Bardzo Panu dziekuje za wszystkie piękne wieczory przy Pańskich słuchowiskach.

  Odpowiedz
 37. Maciej

  Panie Jerzy, dziękuję za te wszystkie wspaniałe audycje których przyszło mi dzięki Panu wysłuchać. Mam nadzieję że Trójka nie rozstaje się z Panem na zawsze, bo bez Pana zbyt wiele ono traci w moich oczach.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 38. Zbyszek Filipiak

  Szedłem na wybory z tą wizją w tyle głowy. Szedłem głównie po to, żeby tak nie było. Przez chwilę potem się łudziłem, jak pewnie wielu, i może też Pan. I oto się stało i zapewne to dopiero początek bolszewickich porządków w moim radiu. Pana głos był bardzo ważny przez te wszystkie lata. W szczególności soboty z Wehikułem były dla mnie świętem, dowodem na to, że istnieje dziennikarstwo mądre, zabawne, ciekawe, osobiste, z pasją. Noc ciemna zapadła, ciemna i mierna. Kiedyś już jednak tak było, zatem wierzę, że ten kuriozalny obłęd przeminie, tak jak i wcześniej przeminął i będzie dawał Pan nam znów dowody na to, że istnieje jeszcze w Polsce dziennikarska inteligencja i smak. Z poważaniem i podziękowaniem.

  Odpowiedz
 39. Nika

  Bardzo mi przykro. Miło się Pana słuchało. I miło też czytało. Szkoda, że pozostanie tylko to drugie. Serdecznie pozdrawiam, życzę wszystkiego dobrego i aby to, co złe obróciło się na dobre. Wyłącznie! Dziękuję za wszystkie wspólnie spędzone chwile i lata ciekawych audycji. Decyzji nie będę komentować, bo właściwie, co tu komentować…

  Odpowiedz
 40. Grzesiek

  przykro to słyszeć. do usłyszenia niebawem na antenie Trójki. wierzę, że to tylko kwestia czasu. dziękuję za Pana audycje.

  Odpowiedz
 41. małytraktor

  No k…. mać !!! Dawno nie przeklinałem, ale nie da sie inaczej.!

  Cóż – doskonale Pan wie ilu i jakich ludzi Pana słuchało. Dla mnie ta chwila to koniec Polskiego Radia. Własnie przestało istnieć. Wierze,że złe czasy przeminą i usłyszę Pana i Pańskich Gości ponownie. Oby jak najszybciej. Pozdrawiam serdecznie … i do usłyszenia :)

  Odpowiedz
 42. Maciej

  Szanowny Panie,
  bardzo dziękuję za Pana bardzo ciekawe audycje! Niestety nie pasują one do „dobrej zmiany”.
  Mam nadzieję, że znajdzie Pan inne miejsce dla siebie i nadal będziemy mogli słuchać przygotowanych przez Pana audycji. Na pewno pamięta Pan tekst W.Młynarskiego „Smutne Miasteczko”. Mam nadzieję, że ono szybko odjedzie. Ale pewności nie mam…Pozdrawiam

  Odpowiedz
 43. KasiaD

  Trudno wyrazić jak bardzo będzie mi Pana brakować. W tak wiele ciekawych światów byliśmy wprowadzani przez Pana… Teraz powoli przestaję słuchać Polskiego Radia. Został mi Chopin i radio internetowe. Jego nie można zwolnić, byli tacy co kiedyś zabraniali go słuchać. Te czasy minęły. Mroczny czas prezesów ( tego nadprezesa i jego wspólników) też się, mam nadzieję, skończy. Wtedy dobrze będzie mieć w CV fakt, że Polskie Radio zwolniło. Marne pocieszenie, ale zawsze coś.
  Pozdrawiam
  Kasia

  Odpowiedz
 44. Robert Gregorczyk

  Panie Jerzy, dziękuje za wszystko co słyszałem w Trójce .. dzięki Panu. Za Pana głos , erudycje, kulturę osobista. Bedzie mi Pana w Trójce brakować. Cóż, nadchodzą ciemności..

  Odpowiedz
  1. Marek

   Ja bym nawet powiedział….konieczne są media alternatywne online
   Jeżeli audycja była autorska to niech „dobra zmiana” sobie fuka na porządne dziennikarstwo a i tak nie wygra prawa do tytułu

   Odpowiedz
 45. Karina

  Witam serdecznie!
  Napiszę banał, przykro mi, że nie usłyszę już Pana głosu w Trójce i Pańskich audycji. Mam nadzieję, że sytuacja się odmieni i w krótkim czasie będziemy mogli usłyszeć Pana głos na innych częstotliwościach radiowych. Niestety, ja już nie mam złudzeń, że dobra zmiana będzie trwać, aż nas i nasz kraj wykończy.
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 46. Marta

  Panie Jerzy, dziękuję za te wszystkie wspaniałe audycje, nieoczywiste zagadki, chwile zadumy… Ciągle mam nadzieję, że to tylko na chwilę, i że niedługo znów Pana usłyszę. Miejmy nadzieję, że będzie miał Pan do czego wracać, ale może być i tak, że wszystko trzeba będzie podnieść z prochu… Do usłyszenia!

  Odpowiedz
 47. Simonoc

  Panie Jerzy,
  Gdz przeczytałem tą informację poczułem, że nowa władza z kogoś do kogo nie miałem szacunku stała się moim wrogiem. Poziom audycji, które Pan prowadzi, przygotowanie, niesamowita wiedza sprawiają, że czuję, że staję się lepszym człowiekiem gdy Pana słucham. W eterze powstanie pustka, mam nadzieję, że Pan powrócim jak nie w Trójce to może w innym radiu?

  Odpowiedz
 48. Łukasz Krzemiński

  Chciałbym serdecznie podziękować Panu za wiele inspirujących godzin spędzonych na słuchaniu Pańskich audycji. Wielki to dla mnie smutek, że chwilowo inspiracja ta została mi odebrana. Liczę jednak na to, że wiatr prędzej czy później zmieni kierunek i pozujaca na dobrą zmiana nie przetrwa. Życzę powodzenia w dalszych Pana przedsięwzięciach.

  Odpowiedz
 49. Piotr Koperski

  Bardzo szkoda!
  Życzyłbym nam wszystkim aby to się odwróciło albo przeniosło na jakieś bardziej życzliwe fale eteru …
  Dziekujemy za wszystkie dobre chwile :-)
  Piotr Koperski

  Odpowiedz
 50. Andrzej

  Panie Redaktorze!

  Ubolewam nad pańskim zwolnieniem. Trójka bez Pana traci coś ze swojego uroku i coraz bardziej zbliża się do „ciemnej strony mocy”. Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze usłyszeć pańskie audycje na antenie mojej ulubionej stacji.
  Paradoksalnie także zazdroszczę. Takie zwolnienie jest jednak, może mało subtelną, formą nobilitacji.

  Pozdrawiam i dziękuję za to co było.

  Odpowiedz
 51. Grażyna Szelągowska

  Drogi Panie Jerzy, Cisną się na usta bardzo brzydkie słowa. Sobie nimi pomiotam w zaciszu domowym. Panu teraz przekazuję wsparcie duchowe, bo innego nie jestem w stanie. Jestem z Panem!
  Grażyna Szelągowska
  (Wehikuł Czasu zabrał nas kiedyś na moją studniówkę. Do dziś wspominam tę wyprawę, a zwłaszcza „Guantanamerę” ;))

  Odpowiedz
 52. Wojciech Kuś

  To wielki skandal. „Dobra zmiana” nabiera bardzo negatywnego wydźwięku. Tak czy owak, przykro mi bardzo z powodu Pana odejścia, dziękuję za Pana mądre audycje i trzymam za Pana kciuki. Dobre dziennikarstwo się ceni. Jestem pewien, że na pewno szybko znajdzie Pan zatrudnienie w innej stacji.

  Odpowiedz
 53. Maria

  No brawo, pokazali „kto tu rządzi”. Co za ludzie, bez klasy. Bardzo smutna informacja dla nas, słuchaczy. Najpierw przestałam oglądać TVP Kultura, teraz koniec z słuchaniem MOJEGO RADIA. Niech te 4 lata szaleństwa wreszcie się skończą! Niech się Pan Redaktor trzyma! Życzę powodzenia na tej nowej drodze życia!

  Odpowiedz
 54. Sławek

  Panie Jerzy,
  bardzo dotknęła mnie ta wiadomość. Opuszczonych Wehikułów mogę policzyć na palcach jednej ręki. Kluby Trójki też słuchałem z wielkim zainteresowaniem. A na deser Biura Śledcze. Jest pan mądrym i wyważonym człowiekiem i tego spokoju będzie mi brakowało na antenie Trójki. Mam jednak nadzieję, że to potrwa krótko i ta bolszewicka szarańcza odejdzie w niebyt.
  Pozdrawiam serdecznie, życzę siły i do rychłego usłyszenia!
  Słuchacz Sławek

  Odpowiedz
  1. Lena

   Przykra wiadomość, oburzające potraktowanie Pana a także mnie- słuchaczki. Mam deja vu z roku 1981. Polubiłam Pana jeszcze bardziej widząc na zdjęciu szlachetne towarzystwo.

   Odpowiedz
 55. Maria

  To strasznie smutne, że znakomita Trójka została pozbawiona wspaniałego humanisty, człowieka ogromnej kultury, który swoje stanowisko zawsze prezentuje z szacunkiem dla interlokutora, odmiennego poglądu.
  Mam nadzieję, ze to sytuacja przejściowa i niebawem wszystko wróci do normy.

  Chciałabym wraz z domownikami (pokolenia 60+ I 25+) dodać Panu otuchy – będziemy czekać na Pana powrót i podziękować za dotychczasowe wspaniałe dziennikarstwo.

  A może wrócimy do pomysłu „sprywatyzowania” Trójki przez jej słuchaczy?
  bardzo serdecznie pozdrawiamy rodzinnie
  Maria

  Odpowiedz
 56. ewa

  Panie Jurku, dziekuję za JUZ, CZEKAM W PRZYSZŁOSCI – OBY RYCHŁO – NA jESZCZE. Psy szczekaja, a karawana i tak se idzie…. Nic to, niebawem się znowu usłyszymy!!! Mnie też boli… Damy radę :)

  Odpowiedz
 57. Grzegorz Kuśmierczyk

  Nie wiem, co sensownego można w takich razach napisać poza słowami wsparcia, które oczywiście Panu przekazuję. Nie wiem ja i chyba nikt nie wie jak walczyć z głupotą, która (jak celnie zauważył Napoleon) nie jest przeszkodą w polityce. Już prawie każdy z nas musi, co rano, przed się nią bronić, aby później nie chodzić z chmurną, względnie zaciętą twarzą.
  Może to niesłuszna teza, ale uważam, że Trójki „w owych czasach” nawet najwierniejsi słuchacze powinni nie słuchać. Dlaczego? Dlatego, że są już audycje, które pasują do tej zacnej stacji jak garbaty do ściany (zwłaszcza rano mam wrażenie, że złapałem „Radio Erewań”) , a właśnie brak spadku słuchalności jest sygnałem, aha, robimy dobrze, bo nadal nas słuchają.
  To tyle, tak na szybko. Ręce opadają….
  Panie ! Trzymaj się Pan !!

  Odpowiedz
 58. Adam Fedorowicz

  Panie Jerzy, trudno mi w to uwierzyć. Czy ten statek już tonie…?
  Od teraz będę śledził Pańską twórczość literacką. Jest Pan dla mnie wielkim człowiekiem.
  Gorąco Pana pozdrawiam,
  Adam Fedorowicz

  Odpowiedz
 59. Grażyna

  Kochany Panie Jerzy,
  przepraszam za taką poufałość, ale tak często gościł Pan w moim domu… Jest mi ogromnie przykro. Gdybym tylko miała możliwości finansowe zatrudniłabym Pana od razu, choćby dla wspólnych pogawędek. Głowa do góry, jeszcze będzie dobrze.

  Odpowiedz
 60. Ossetta

  Dziękuję za cudowne chwile w radiu. Cóż, teraz będę Pana czytać, a nie słuchać . Ale wierzę, że to się zmieni
  Pozdrawiam
  Maria Schneider

  Odpowiedz
 61. George

  Szanowny Panie
  Trójka której słuchałem od zawsze bo od 1975 roku nie będzie taka jak do tej pory. Dziękuje Panu za te wszystkie pozytywne doznania jakie miałem słuchając audycji Pana autorstwa. Mam nadzieje że nie będę Ja jak i wielu Moich znajomych czekali na powrót Pana do NASZEJ 3-ki. Proszę się trzymać słońce dla Nas zaśieci może szybciej niż się niektórym wydaje.-

  Odpowiedz
 62. Maria Stemplowska - Rymarz

  Bardzo to smutne.
  Pozostaje mieć nadzieję, że ów koniec otworzy perspektywy zaistniania Pana audycji w nowych przestrzeniach.
  Swoją drogą, z prawnego punktu widzenia wypowiedzenie aby było ważne musi zawierać uzasadnienie. Na piśmie. Bardzo jestem ciekawa jak zarząd PR uzasadnia takie decyzje…

  Odpowiedz
 63. Lidia

  Panie Jerzy,
  nie jest mi przykro, smutno itp Jestem po prostu zła. Oczywiście można tutaj snuć wywody: jak to, dlaczego, niezależność mediów itp.
  Konkluzja jest prosta: jeżeli się zwalnia lubianego, doświadczonego i rzetelnego pracownika – to mamy do czynienia niegospodarnością. Amen.
  Z niecierpliwością czekam na nowe władze i Pana powrót.

  Odpowiedz
 64. Patryk Młodzikowski

  Czyli czas opuścić, mam nadzieję, na te parę lat moją ulubioną stację radiową… Oby za trzy lata wszystko wróciło do normalności!

  Odpowiedz
 65. Janusz Łebek

  Szanowny Panie Jerzy!

  Bardzo dziękuję za Pańską MĄDRĄ OBECNOŚĆ na antenie „Trójki”, za ciekawość ludzi i problemów i przy tym za wyjątkową skromność.
  Dla mnie był Pan (przepraszam za mimowolny patos) w PR3 takim Westerplatte, które padło, bo paść musiało – bo niestety siły były nierówne!
  Zrobiło się jeszcze duszniej i właściwie poza niektórymi programami muzycznymi nie ma (i nie należy) już w Polskim Radiu czego słuchać.
  Mam szczerą nadzieję, że będę mógł Pana wkrótce znowu gdzieś usłyszeć, a za jakiś (oby jak najkrótszy) czas znowu w „Trójce”!

  Z wyrazami szacunku i podziękowań

  Janusz Łebek

  Odpowiedz
 66. Aneta Podolska

  Panie Jerzy, będzie mi bardzo brakowało Pańskich wieczornych audycji i sobotniego „Wehikułu” – coraz mniej powodów do nastawienia radia na 100.20 mhz. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że do usłyszenia!

  Odpowiedz
 67. Mirosław Fijałkowski

  Dzień dobry Panu, Panie Jerzy!
  Bardzo Pan mnie zasmucił tym dzisiejszym wpisem na blogu, a myślę, że nie tylko mnie. Będzie bardzo brakować Pańskiego ciepłego głosu, Pana spokoju, Pańskiej kultury i ciekawych tematów, które Pan poruszał. Od lat słuchałem Wehikułu i teraz będzie pusto. Zdarzało mi się też słuchać Pana nocnych spotkań ze słuchaczami. Od jakiegoś czasu czytam też Pana bloga. No cóż… wielka szkoda. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś, nie za długo, usłyszymy Pana w Trojce. A razie dziękuję bardzo, że Pan był, jest. W tym ogromie bezsensu, jaki mamy obecnie, jest jeszcze chyba trochę dobrych ludzi.
  Dziękuję,
  Mirosław Fijałkowski

  Odpowiedz
 68. Arkadiusz Bała

  Panie Jerzy… musiałbym napisać bardzo niecenzuralne słowa, więc nie będę tego robił w tak zacnym miejscu jak Pański blog. Powiem tylko, że to co się dzieje jest po prostu nieprzyzwoite. Bardzo dziękuję Panu za to, co robił Pan w ciągle mojej Trójce. Mam nadzieję, że wrócimy do normalności i że nie zniszczą wszystkiego tak, aby nie dało się już odbudować. Raz jeszcze dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

  Odpowiedz
 69. z

  Dla mnie Polskie (Wolskie) Radio przestało już istnieć. Może skrzykniecie się z ekipą Trójki i założycie jakąś własną stację? :)

  Odpowiedz
 70. AN

  Szanowny Panie Redaktorze,

  cóż za smutna i oburzająca wiadomość. Trójka wiele dziś straciła.
  Dziękuję za Pana mądry, dobry głos na antenie radia i z niecierpliwością czekam na nową powieść.
  Mam też nadzieję, że będę mogła Pana jak najszybciej usłyszeć gdzie indziej.

  Z pozdrowieniami i życzeniami powodzenia,
  AN

  Odpowiedz
 71. Joanna Krasowska-Costamagna

  Szanowny Panie Jerzy!
  Jest Pan jedną z wielu „ofiar dobrej zmiany”. Ja, jako wieloletnia słuchaczka „Trójki” jestem zdruzgotana i zniesmaczona faktem, że zamienia się jakość na tandetę i zapewnia się publicznie, że nic złego się nie dzieje.
  Osobiście nie potrafię strawić zmian, które funduje Polakom „Grupa Trzymająca Władzę> Mam tylko nadzieję, że kiedyś zapłacą za to i będą musieli nas wszystkich za to przeprosić!! Życzę Panu wszystkiego najlepszego. Bardzo będzie mi brakowało Pańskiego głosu, tak samo jak brakuje mi Marcina Zaborskiego, którego zastąpił skamlający przed oficjelami red. Lisicki. Oby „dobra zmiana” trwała krótko i dało się szybko przywrócić stary ład i porządek i oby jej skutki, które widzę w mojej psychice nie okazały się. nieodwracalne
  Łączę wyrazy szacunku,
  Joanna Krasowska-Costamagna

  Odpowiedz
 72. Joanna Krasowska-Costamagna

  Szanowny Panie Jerzy!
  Jest Pan jedną z wielu „ofiar dobrej zmiany”. Ja, jako wieloletnia słuchaczka „Trójki” jestem zdruzgotana i zniesmaczona faktem, że zamienia się jakość na tandetę i zapewnia się publicznie, że nic złego się nie dzieje.
  Osobiście nie potrafię strawić zmian, które funduje Polakom „Grupa Trzymająca Władzę”. Mam tylko nadzieję, że kiedyś zapłacą za to i będą musieli nas wszystkich za to przeprosić!! Życzę Panu wszystkiego najlepszego. Bardzo będzie mi brakowało Pańskiego głosu, tak samo jak brakuje mi Marcina Zaborskiego, którego zastąpił skamlający przed oficjelami red. Lisicki. Oby „dobra zmiana” trwała krótko i dało się szybko przywrócić stary ład i porządek i oby jej skutki, które widzę w mojej psychice nie okazały się. nieodwracalne
  Łączę wyrazy szacunku,
  Joanna Krasowska-Costamagna

  Odpowiedz
  1. jolkam

   Od kilku godzin, czyli od chwili, gdy się dowiedziałam o zwolnieniu Pana, zastanawiałam się, co napisać. Bo wnerw okropny, chęć użycia (ale w tej sytuacji przecież nie nadużycia!) paskudnych słów, niemoc, smutek, rozczarowanie, irytacja – pomieszanie tych wszystkich emocji mnie totalnie rozstroiły. Czytam więc komentarze i pocieszam się, że nie ja jedna przeżywam tak mocno tę „dobrą zmianę”. Czytam, i prawie pod każdym mogłabym się sama podpisać. Wybieram jednak ten, także ze względu na wspomnienie pani Joanny o redaktorze Zaborskim, którego też nie mogę odżałować. A wczorajsze zaskakujące usłyszenie Lisickiego w Salonie politycznym (bo wcześniej o tej „dobrej zmianie” nie wiedziałam) już wydawało mi się szczytem arogancji i ignorancji nowych władz Polskiego Radia. Nie sądziłam, że tak szybko nadejdzie coś jeszcze gorszego…
   Panie Jerzy, Szanowny Redaktorze, ja tam będę czekać… I wygląda na to, że jednak na jakiś czas wyłączę moje ukochane radio. Nie sądziłam, że to nastąpi…
   Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę mimo wszystko dobrych myśli.
   Dziękuję za Pana audycje.
   Do usłyszenia!

   Odpowiedz
 73. agatal

  SZanowny i Drogi Panie Redaktorze!
  Niecierpliwie będę czekać na Pańskie „do usłyszenia”. Mam nadzieję, że w 3-ce, ale jeśli nie , to wierzę, ze szybko będzie można Pana namierzyć na innych falach eteru.
  Kłaniam się i doczekać nie mogę kolejnej mądrej audycji z Pana wyważonym sądem i głosem,
  Agata L.z Łodzi

  Odpowiedz
 74. Maciej

  Heh ostatnio w Państwowych mediach oglądałem tylko 1 z 10, jaka to melodia i oczywiście słuchałem ” trójki ( niezmiennie od 20 lat ) teraz chyba sprzedam telewizor i odbiornik radiowy.

  Odpowiedz
 75. Robert Olszewski

  Przykro mi Panie Jerzy! Z drugiej strony, to może i lepiej? Jako Pana wierny słuchacz nie za bardzo wyobrażałem sobie Pana na falach eteru „dobrej zmiany”. Gdzie Pan, gdzie oni? Dziękuję Panu za to czego Pan dokonał i czego ja wysłuchałem. Powodzenia na nowej drodze i nie żegnamy się.

  Odpowiedz
 76. Robert Gola

  Panie Jurku

  To smutny dzień dla mnie, bardzo smutny.
  Klub trójki to była moja ukochana audycja.
  Głęboko jednak wierzę że niebawem usłyszę Pana w trójce albowiem PiS długo „rządził” nie będzie.
  Do usłyszenia !

  Robert Gola

  Odpowiedz
 77. wbielak

  Szalenie przykra wiadomość.
  Czy istnieje szansa żeby wydawał Pan coś na przykład w formie podcastów?
  Mimo że (może) istnieje życie pozaradiowe dobrze byłoby Pana jeszcze usłyszeć. To znaczy w przewidywalnym czasie bo w Pana powrót do Trójki święcie wierzę!

  Przy okazji gdyby chciał Pan modernizować swoją stronę zapraszam do kontaktu. Zajmiemy się Tym oczywiście nieodpłatnie.

  Pozostaje z nadzieją napisać do usłyszenia!

  Odpowiedz
 78. czytelnik słuchacz

  Z dużym smutkiem przyjąłem tę wiadomość. Może Pan być pewny, że jeżeli kiedyś założę stację radiową lub czasopismo, zgłoszę sie do Pana, tymczasem pozostaje mi lektura Pana tekstów. Życzę Panu jak najlepiej i wierzę, że profesjonalista o Pana talentach poradzi sobie doskonale.

  Odpowiedz
 79. Kasia Szymankiewicz

  Dziękuję Panu za audycje!! Myślę, że jeszcze usłyszymy Pana w Trójce, to nie może wiecznie tak trwać !! Powodzenia w pracy twórczej w innych dziedzinach !
  Kasia Szymankiewicz

  Odpowiedz
 80. Bartłomiej Sordyl

  Panie Jerzy, niezwykle przykro. Mam nadzieję, że jednak Pan do nas wróci. Bez Pańskiego głosu w domu rodzina będzie niekompletna. Czekamy

  Odpowiedz
 81. Grzegorz Meisel

  Z wsciekloscia i bezsilnoscia przeczytalem informacje o tym, ze zostal Pan zwolniony z Trojki – uwielbialem Pana audycje, ktore zawsze dawaly do myslenia i inspirowaly. Chcialem Panu bardzo podziekowac za wszystkie slowa, ktore jak wierze wciaz kraza w eterze. Z niecierpliwie czekam na nastepne audycje w innej stacji. Bardzo serdecznie pozdrawiam i zycze powodzenia!!!

  Odpowiedz
 82. Ewa Rozalia Sobczyk

  Trzymam kciuki za Pana. I czekam na Pański powrót do Trójki, i w ten powrót bardzo bardzo wierzę. Tymczasem Pański blog dodałam do swoich ulubionych, będę go czytać, skoro nie mogę w najbliższej przyszłości słuchać Pana na antenie.

  Odpowiedz
 83. V.alwit

  Potwornie mi przykro, 3ka stała sie smutniejsza. Wierze ze Pan wróci do radia, mam nadzieje ze do 3ki, i modle sie aby jak najszybciej

  Odpowiedz
 84. takashi20

  Płakać nie będę. Proponuję poszukać nowej pracy tak jak to robi wiele milionów Polaków w Polsce. Proszę także przestać płakać i wziąć się w garść. ; ]

  Pozdrawiam wykop ;] Takashi20

  Odpowiedz
 85. Jo

  Nie bede przeklinal, bo to niczego nie zmieni (a kilka frazesow cisnie sie na usta).
  Zycze znalezienia sobie jakiegos ciekawego zajecia i do usłyszenia za 3,5 roku w Trójce (oby wczesniej).
  Audycja bedzie wtedy jak znalazl. Dobra muzyka, jak dobrzy redaktorzy, maja dluga przydatnosc do „konsumpcji”. :-)

  Odpowiedz
 86. Maciek Zakrocki

  Szanowny panie redaktorze, nie wiem czy mogę napisać panie Jurku, bo jako konserwatysta może uznać pan to na formę jednak niegrzeczną. Ale ponieważ nasze drogi się kiedyś skrzyżowały, to stąd ta niepoprawna forma i jednocześnie dowód mojego poczucia bliskości z pana osobą. Był pan przecież przez pewien czas moim szefem w Telewizji Edukacyjnej. W innej relacji spotkaliśmy się kiedyś w Trójce, by porozmawiać o mojej książce „Forum 500”, w której opisałem wiele lat mojej pracy przy telewizyjnym cyklu politycznym FORUM. Dziś proszę przyjąc wyrazy szacunku dla pana pracy, poziomu, z jakim robił pan to, co robił w Trójce. I do usłyszenia. Mam nadzieję – wkrótce.

  Odpowiedz
 87. Artur

  Ten nie łatwy czas jakoś trzeba będzie przeżyć, od początku po wyborach martwiłem się o Trójkę, której słuchałem od 1981r. Choć współczuję Panu to jednak w głębi duszy podziwiam, że nie poszedł Pan drogą do niedawnego podziwianego przeze mnie Kuby Strzyczkowskiego. Oznajmił on bowiem w „za albo przeciw” w poniedziałek, że prof. A. Rzepliński udostępnił mediom projekt orzeczenia w sprawie ustawy o TK autorstwa większości. Nie trzeba rozwijać jakie jawią się intencje takiej postawy. Nie mam propozycji pracy dla Pana ale kupię i przeczytam Pana nastepne książki. Z serdecznym pozdrowieniem.

  Artur

  Odpowiedz
 88. gepe

  :( [……. autocenzura]
  Żal. Mimo wszystko liczę, że jeszcze Pan i Pańskie audycje w przyszłości pojawią się na trójkowej antenie. W końcu pożegnania jednak nie było. A, do ciężkiej, w końcu karta musi się odwrócić, pytanie tylko, czy kiedy to nastąpi, będzie jeszcze co ratować. Czekam.
  Z pozdrowieniami
  Grzegorz

  Odpowiedz
 89. Elżbieta Piróg

  Panie Redaktorze! Z olbrzymią przykrością, choć bez zaskoczenia przyjęłam tę wiadomość. Dziękuję za to, co wniósł Pan do mojego życia za sprawą swoich audycji trójkowych. Będziemy czekać na Pański powrót, z Trójką lub bez, jeśli będzie trzeba. A tymczasem życzę Panu powodzenia, a nam – trójkomaniakom – byśmy nie stracili Pana z oczu. Z najlepszymi pozdrowieniami.

  Odpowiedz
 90. /isia

  Panie Jurku, wprawdzie pierwotnie starałam się zdobyć mejla do Marcina Zaborowskiego, by mu dodać otuchy. Ale natrafiłam na Pana. P. Marcinowi się kłaniam, a Panu pozostanę dozgonną fanką. I proszę, by Pan się nie poddawał. „Klub Trójki” wznosi się na wyżyny , i tak będzie.
  isiarokwisz@wp.pl

  Odpowiedz
 91. Pola

  Jest mi bardzo przykro.
  Byłam wierną słuchaczką Wehikułu, którą to audycję uważam za jedną z najlepszych w propozycjach Trójki.
  Nawet zwolnić z pracy nie potrafią z klasą.
  Tak się Pana boją, że musieli to zrobić w takim trybie ?
  Mam wielką nadzieję, że jeszcze gdzieś pojawi się Pana głos na antenie.
  Dziękuję za świetne audycje i życzę powodzenia w życiu pozaradiowym.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 92. Iwona Pawłowska

  Słów mi brak, żeby wyrazić, jak bardzo zmartwiła mnie, a zarazem oburzyła ta wiadomość. Oczywiście, było do przewidzenia, że zwolnią Pana, bo takie nastały czasy, ale łudziłam się nadzieją, że może po poprzednich roszadach w Trójce, władze radiowe pójdą po rozum do głowy i na tej rozgłośni akurat eksperymentować nie będą.
  Wierząc, że nastanie lepsza przyszłość, w której będzie mi dane słuchać Pana na trójkowej antenie – dziękuję za wszystkie dotychczasowe audycje, pozdrawiam i życzę, by znalazł Pan dobrą pracę.
  I.P.

  Odpowiedz
 93. Czarek

  Panie Jerzy, nie życzymy sobie żadnych urlopów, odpoczynku od zaistniałej sytuacji. Wobec nas-słuchaczy nie ma okresu wypowiedzenia bez świadczenia. Czekamy na kolejny odcinek Klubu w formie podcastu. To poważna prośba, prosze nie odpuszczać.

  Odpowiedz
 94. Karol

  Panie Jerzy. Niestety, sytuacja, w której znaleźliśmy się teraz jest niezwykle smutna. Wahadło czystek nie potrafi się zatrzymać a kolejne ekipy postępują według zasady – wy nam usuwaliście naszych dziennikarzy, teraz my wam waszych.
  Trzeba jednak uczciwie przyznać, że to nie ten rząd pierwszy puścił w ruch wahadło, tylko jest to kolejny rząd, który nie ma odwagi, żeby je zatrzymać i skupić się wyłącznie na staraniu się o jakość tego, co otrzymują słuchacze i widzowie.
  Wyznaję konserwatywne poglądy, ale nigdy nie kojarzyłem Pana z jakąś konkretną opcją polityczną a raczej z pięknym, radiowym głosem, nienaganną polszczyzną i profesjonalizmem.
  Jest jednak prawdą, że grzechem bywa zaniechanie i prawdą jest, że wielu bardzo dobrych dziennikarzy przez ostatnie osiem lat zostało usuniętych z mediów publicznych tylko z powodu kojarzenia ich z prawicą przy całkowitym milczeniu kolegów. Jestem przekonany, że w przypadku M. Karnowskiego miał Pan swoje słuszne racje, ale czy stanął Pan w obronie któregokolwiek z tych kolegów, których wahadło wycinało z radia i telewizji?
  To nie jest złośliwe pytanie a raczej moja wątpliwość, którą bardzo chciałbym rozwiać.
  Pan znajdzie z pewnością gorliwych obrońców (już sprawą zajęła się Wyborcza) i może nawet Pana nazwisko pojawi się na kolejnych wiecach obrońców demokracji. Nie wszyscy niestety w ciągu ostatnich lat mogli liczyć na taką solidarność…

  Odpowiedz
  1. jolkam

   Panie Karolu, ale bo też na taką solidarność trzeba sobie zapracować (jeśli rzeczywiście faktem stanie się nazwisko pana redaktora na sztandarach). Z całym szacunkiem dla zwalnianych dziennikarzy, o których pan wspomina w swoim wpisie.

   Odpowiedz
 95. Krzysztof

  Panie Jerzy, słuchałem Pańskich audycji w PR-3 z wielkim zainteresowaniem, uwagą i sentymentem. Będzie mi Pana i Pańskich programów prawdziwie brakowało. Proszę nie upadać na duchu, trzymać się mocno i robić swoje. Zmiana, nie wiadomo czemu nazywana „dobrą”, odejdzie któregoś dnia na śmietnik historii i mam nadzieję, że wtedy znowu Pana usłyszymy. Pozdrawiam serdecznie, Krzysztof

  Odpowiedz
 96. Ewa Zygadło

  Szanowny Panie Jerzy,

  z wielkim smutkiem przyjęłam wiadomość, którą Pan zamieścił na swojej stronie. Często słuchałam Trójkowego Wehikułu Czasu i nie bardzo sobie wyobrażam Trójkę już bez Pana. Bardzo to przykre, gdy znani i lubiani dziennikarze znikają z mojego ulubionego radia. Bardzo sobie cenię Pana jako dziennikarza i pisarza, i dziwią mnie podjęte w stosunku do Pana decyzje. Szkoda. Wielka szkoda.

  Pozdrawiam serdecznie i zapewniam, że nadal będę Pana słuchała, ale w inny sposób – poprzez Pana kolejne książki i artykuły. Proszę pamiętać, że Pana słuchacze i słuchaczki pozostają nadal z Panem :)

  Ewa Zygadło

  Odpowiedz
 97. long1966

  Naprawdę bardzo żałuję, że już nie usłyszę w Trójce kolejnych wydań „Trójkowego Wehikułu Czasu”. Była to jedna z dwóch audycji trójkowych, na które z, niecierpliwością czekałem. Dużo wspaniałej muzyki, wartościowi goście, ciekawe tematy. Czasami wracałem Pańskim wehikułem do lat, które dobrze znam z dzieciństwa. I chociaż pewno w wielu (sądząc po wpisach i polubieniach na FB) sprawach nie zgadzaliśmy się, to uważam, że to wielka strata dla słuchaczy Radiowej Trójki. Wypada mi tylko życzyć wielu sukcesów u nowego pracodawcy i wytrwałości w odkrywaniu kolejnych białych plam w polskim big-bicie. Trzymam kciuki.

  Odpowiedz
 98. Marie Zielinska

  Szanowny Panie,
  Dziś po zajęciach na uczelni wpadł do domu mój syn. On jest osobą z zespołem Aspergera. Bardzo wyglądał zasmucony, on mówi ciałem. Długo potrzebował żeby mi powiedzić co go tak martwi. No, i wyszło. Zwolniono Pana z Trójki. A pana audycja to był dla niego najmilsza chwila. Tak smutnego nie widziałam go dawno.
  Mam nadzieję do usłyszenia,
  Rodzic najwierniejszego słuchacza:))

  Odpowiedz
 99. Małgorzata Kucharska

  Brak mi słów… Jestem przerażona tym, co się wyprawia w Trójce, ‚reszta mediów mnie nie obchodzi’. Panu bardzo dziękuję za wszystkie cudowne chwile w radiu i wierzę, że się jeszcze usłyszymy.

  Odpowiedz
 100. Percival

  Panie Jerzy,
  po prostu dziękuję za to co Pan robił w Trójce.
  Mam nadzieję, że historia się powtórzy i niedługo ponownie usłyszę Pana głos w Klubie Trójki, lub w innych audycjach.
  Życzę powodzenia

  Odpowiedz
 101. Irena Bułatowicz

  Szanowny Panie Jerzy,
  a jednak ….
  Głównie z powodu Pańskich audycji lubiłam Trójkę, Audycje prowadzone przez Pana były przemyślane i zmuszały do refleksji. Lubiliśmy z mężem słuchać Pana w szczególnym miejscu, a mianowicie przy kuchennym stole, ponieważ w tym miejscu czuliśmy Pana obecność w naszym domu.
  Nie pocieszę Pana mówiąc, że rozumiem co czuje człowiek który traci pracę. Męża zwolniono po 20. latach pracy, ponieważ nie będąc człowiekiem dyrektora ośmielił się wygrać konkurs na ordynatora w szpitalu. Po miesiącu męża zatrudniono w innym szpitalu. W nowym miejscu pracuje mu się bardzo dobrze i teraz cieszy się z takiego obrotu sprawy.
  Proszę być ponad decyzjami małych ludzi.
  Serdecznie Pana pozdrawiam życząc dobrych doświadczeń.
  Irena Bułatowicz

  Odpowiedz
 102. Wioleta Olencka

  Panie Jerzy dziękuję za mądre, piękne literackie audycje, mimo tragicznych wyników czytelnictwa (vide komunikat BN) są jeszcze ludzie, którzy czytają. Będzie Pana brakować.

  Odpowiedz
 103. Jolka

  To już zakrawa na paranoję i osobistą zemstę. Jest Pan jednym z nielicznych dziennikarzy, który sprawnie posługuje się językiem polskim (obecnie wielka rzadkość). Wielu mogłoby się od Pana uczyć kultury osobistej, nie przerywania rozmówcom, umiejętności ciekawej rozmowy.
  Nawet nie wiem czy składać Panu wyrazy ubolewania, bo praca w propagandowej tubie może być traumatyczna.
  Pozdrawiam
  Jola

  Odpowiedz
 104. Monika Somla

  Panie Jurku,

  jest mi bardzo przykro, że nie usłyszę Pana w Trójce. Lubiłam słuchać Pana audycji, ciepłego głębokiego głosu. Szkoda… można było na chwilę zatrzymać się i zanurzyć w obłoku wspomnień. Życzę wszystkiego dobrego, pozdrawiam.

  Odpowiedz
  1. Marta W

   Niestety, kolejny powód, żeby włączać Trójkę w sobotę przestał istnieć. Panie Jerzy, obiecuję, że będę czytać i czekać z nadzieją na Pana powrót do normalnego radia.

   Odpowiedz
 105. Anna Sochor

  Panie Jerzy – nie widzę w tym żadnej „dobrej zmiany”. Raczej eliminowanie eleganckiej, w pana wykonaniu, kultury. Zostają spotkania z Panem czytane, ale nie tylko mam nadzieję, ale i pewność, że prędzej czy później będzie znowu można słuchać Pana audycji. Ja będę tęsknić.

  Odpowiedz
 106. Daniela

  Dzień dobry,
  Wiem, że pewnie są kredyty, zobowiązania, ale są takie momenty w życiu , że nie da się inaczej. Miał Pan firmowac swoim nazwiskiem te wszystkie brednie, te wybuchy smoleńskie, gorsze sorty, IV RP?. Wierzę, że jeszcze i Pan i Trójka powrócą do swojego normalnego nadawania z normalnymi ludźmi. Tylko tyle i aż tyle.

  Pozdrawiam serdecznie
  Daniela Grabowska

  Odpowiedz
 107. Krzysztof Żółtański

  Szanowny Panie Jerzy!

  To smutna acz spodziewana informacja.
  Bardzo szanuje Pański dorobek i z satysfakcją śledziłem Pańskie audycje w PR3. Mam nadzieję ze jeszcze się usłyszymy (a właściwie ja Pana).
  Życzę powodzenia!

  Odpowiedz
 108. Max

  Świetnie się Wehikułu słuchało w słuchaweczkach, jeżdżąc na rowerze. Zawsze planowałem to tak, żeby to w sobotę zgrać ze sobą. Dzięki panie Jerzy!
  Do usłyszenia w lepszych czasach.

  Odpowiedz
 109. Agnieszka Borowiecka

  Panie Jerzy,
  Trudno mi uwierzyć w to, co czytam….Mam nadzieję, że jednak wcześniej niz później znow usłyszę Pana na falach Polskiego Radia w Programie Trzecim, którego słuchaczką jestem od niemal 25 lat.
  Za wszystkie dotychczasowe audycje, myśli, spostrzeżenia – dziekuję.Czekam cierpliwie na więcej. Ufam (mimo wszystko), że zdrowy rozsadek zwycięży, a klasa, dobry smak, mądre słowa i kojący glos powrócą. Do rychłego usłyszenia.Proszę sie nie poddawać.

  Odpowiedz
 110. agnes52

  Jestem fanką „Trójki” od (wstyd się przyznac-46 lat) – to długo, mam prawo więc wypowiadać się o niej za wszystkie lata wierności. Jeszcze tak nigdy nie było, nawet w stanie wojennym…..reszta „narodowych mediów” mnie nie obchodzi bo i tak niewiele oglądałam w publicznej – ale „Trójka powoli przestaje byc MOIM RADIEM….to smutne. Panie Jurku, życzę pogody ducha i wiary, to przetrwamy też!!!!!!

  Odpowiedz
 111. Maciej Marut

  Witam Pana !
  Chcę za wszystko bardzo Panu podziękować.
  Różni ludzie w różnych okolicznościach „ładują akumulatory”. Mi chęci do życia przybywa w zetknięciu z czymś tak deficytowym jak poważna rozmowa, bez umizgów, bez fasadowości, z poszanowaniem często zupełnie odmiennych perspektyw i z powściągnięciem miłości własnej.
  Moim zdaniem w audycji Klub Trójki dostarczał Pan towar najwyższego gatunku, niestety z punktu widzenia demokratycznie wyrażonej woli suwerena, zbędny a może nawet szkodliwy.
  Wola suwerena nie ceni różnorodności, krytycznej refleksji i trudnych pytań. Rośnie w siłę monokultura oczywistej oczywistości z argumentacją o wiecowym zabarwieniu a coraz mniej jest miejsca na stanowiska subtelnie zróżnicowane i o zgrozo przemyślane ale niemożliwe do zakwalifikowania w ramach prostych podziałów (Wielka Polska / lewactwo, cywilizacja życia / cywilizacja śmierci, itp.).
  Pamiętam wspaniałą rozmowę Tomasza Stawiszyńskiego i Pana z okazji ukazania się Pana ostatniej książki i pamiętam moją satysfakcję że w zalewie treści bezwartościowych są takie dobre wyspy jak audycje obu panów.
  Minęło pół roku, wola suwerena w obu panach rozpoznała lewactwo i usunęła.
  Moim zdaniem obaj wypracowaliście już sobie miejsce w historii polskiej kultury i nie zmienią tego różni aktywiści z licencjatami z politologii i kursami marketingu politycznego, oddelegowani by sprawdzić się na odcinku kultury realizując ten upiorny zbiorowy resentyment.
  Doraźnie to pewnie marne pocieszenie, ale na dłuższą metę potwierdza się że lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć. Tu wdzięcznym przykładem jest wilczy bilet z którym Jerzego Illga w latach 80-tych pożegnał Uniwersytet Śląski i który to bilet okazał się przepustką do środowiska ZNAK-u.
  Wierzę że jeszcze wiele razy naładuję swój „akumulator” dzięki Panu na różnych przyjaznych wyspach które będą powstawać i zanikać.
  Dziękuję i Pozdrawiam !
  Maciej Marut
  Gliwice

  Odpowiedz
 112. b1234

  Panie Jerzy,
  niech się Pan nie łamie. Doceniamy Pańską pracę, jesteśmy z Panem. Myślę że znajdą się ludzie, którzy dadzą Panu pracę. Z pocałowaniem ręki.
  A ‚dobra zmiana’ może Pana pocałować w Andrzeja.

  pozdrawiam,
  b1234

  Odpowiedz
 113. Kamila

  Szanowny Panie, towarzyszył mi Pan zawsze w czasie powrotów z pracy. Pańskie audycje pozwalały mi oderwać myśli od trudnych spraw zawodowych (jestem psychologiem) i z czystym umysłem wejść do domu. A niejednokrotnie i z nową refleksją, nową jakością. Za to wszystko serdecznie Panu dziękuję. Jestem przekonana, że jeszcze się usłyszymy, może prędzej, niż się wydaje! Wspieram Pana i sądzę, że ma Pan dziś mimo wszystko powód do dumy.

  Odpowiedz
 114. Edyta

  Panie Redaktorze! Z wielkim smutkiem i żalem obserwuję zmiany w „trójce”. Od lat słucham Pana audycji i dzisiaj mogę tylko za nie podziękować. Czekam na przyzwoitą władzę w Polsce, no i na Pana audycje gdziekolwiek.

  Odpowiedz
 115. Michał

  Być zwolnionym przez taki zarząd to powód do dumy. Proszę się nie martwić. Na pewno usłyszymy Pana już za niecałe cztery lata. A może nawet wcześniej!

  Odpowiedz
 116. gaba

  trudno uwierzyć ,ze nie ma „wehikułu” i „klubu” .Z trójką jestem całe moje młodzieńcze i dorosłe życie od lat ’80 od rana do wieczora, codziennie .Ta ich dobra zmiana jest do d…py ; Panie Jerzy do usłyszenia gdzieś na jakiś mądrych,fajnych częstotliwościach :)

  Odpowiedz
 117. Wojciech Majcherek

  Zwolnienie Pana można interpretować po prostu jako wyraz lęku władzy przed Panem. Był Pan za dobry i za uczciwy w swojej pracy. Proszę się trzymać w tych marnych czasach. Jestem pewien, że mogę złożyć życzenie: do usłyszenia i ono się spełni.

  Odpowiedz
 118. Witek Kustra

  Panie Jerzy,
  trudne i smutne czasy przypadły nam w udziale. Głęboko wierzę jednak (ba – jestem przekonany) że są one przejściowe. Bo „ludzi dobrej woli jest więcej….” Proszę nie znikać. Jest Pan nam niezmiernie potrzebny ! Wciąż a teraz jeszcze bardziej ! Widocznie musimy doświadczyć takich czasów aby docenić to co wydawało się być tak oczywiste i tak niezachwianie trwałe jak noc i dzień. A dziś to znika….
  Na pewno nie pozostanie Pan długo bezrobotny. Ale gdyby potrzebował Pan jakiegokolwiek wsparcia – na swoich słuchaczy może Pan zawsze liczyć. W jakiejkolwiek formie byłoby to potrzebne. Na start – jutro idę po Pana książkę. Jeszcze Trójka nie zginęła !

  Odpowiedz
 119. Agata Plesnar-Bielak

  Bardzo to przykre. Właściwie nie mogę znaleźć słów. Dziękuję za wspólne wieczory, za „Klub”, który niezmiennie prowokował do zastanowienia i burzliwych dyskusji w naszym domowym zaciszu. Dziękuję też za czas spędzony z „Wehikułem”.

  Odpowiedz
 120. Artur

  Szanowny Panie!

  Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie dziwaczny pomysł. Sprawy zaszły tak daleko, że nie widzę szans na pogodzenie Polski Pierwszej Kategorii z Polską. Dlatego wystosowałbym apel do władz Kraju Jarosława, Antoniego i Tadeusza o wysłanie, tych wszystkich takich i owakich wraz z ich dorobkiem kulturalnym i naukowym, np. na Marsa. Jako patrona przedsięwzięcia zaproponowałbym nowo powstałą Narodową Agencję Kosmiczną. Która tego typu światowa organizacja może poszczycić się wysłaniem w kosmos ok. 30 mln. ludzi; no która? Jak zwykle Polska Pierwszej Kategorii stałaby się pionierem i odniosłaby niespotykany sukces. A Sonda 2 miałaby materiał co najmniej na rok emisji. Postawiłbym tylko jeden warunek. Po zakwaterowaniu w kosmicznych bazach, kontakty między dwoma narodami mają być bezpowrotnie zerwane. Obawiam się, że już po 100. dniach naszej nieobecności na Ziemi, z Kraju przez tak liczne wieki otaczanego blaskiem potęgi i chwały nasze satelity odebrałyby jeden przeciągły sygnał…

  Teraz już na poważnie. Bardzo mi przykro z powodu pańskiego zwolnienia. Klasa, obiektywizm, rzetelność, mądrość to nieliczne z wielu przymiotników jakimi mógłbym opisać Klub Trójki i Wehikuł Czasu oraz pańską pracę w radiu. Czas wyłączyć Trójkę i poczekać na wschód słońca.

  Pozdrawiam serdecznie

  Artur

  Odpowiedz
 121. Dorota Rymer

  Kiedy nadeszła „dobra zmiana” pomyślałam sobie, że po jednym, pomalutku, po cichutku wytłuką wszystkich fajnych dziennikarz mojej ukochanej Trójki, miałam rację. To straszne. Nie lubię rozgłośni komercyjnych, od zawsze słuchałam Trójki, a teraz nie mogę. Jest taka płytka i prorządowa. A rząd… No cóż, nie wiem jak przetrwam te cztery lata. Panie Jerzy, proszę się nie poddawać, jestem z Panem. Kiedyś wróci normalność ! Nadzieja umiera ostatnia…

  Odpowiedz
 122. Marek Bojda

  To przykre. Z całego serca życzę Panu, aby to ostatecznie okazało się dla Pana dobrą zmianą – wbrew oczywistym konotacjom tego określenia. Zyskuje Pan tym samym oddanego czytelnika bloga. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 123. anka

  Panie Jerzy,
  Dziękuję za wspaniałe, mądre audycje. Życzę Panu (i sobie) szybkiego powrotu normalności do naszego życia .

  Odpowiedz
 124. LittleBigHorn1876

  Szanowny Panie Redaktorze,

  Jest mi bardzo przykro.
  Byłem stałym, w miarę możliwości, słuchaczem. Od dziś – będę czytelnikiem.
  Dziękuję Panu za serce, umysł i głos, którego niestety słowo pisane nie zastąpi..
  Od dawna noszę w sobie tlumioną z trudem złość na to, co dzieje się w kraju.
  To uderzenie jest jednak bolesne wyjątkowo.
  Zostaje nadzieja, że „kto pod kim dołki kopie…”

  Życzę wytrwałości, pogody i czekam cierpliwie na kolejne spotkanie na antenie Trójki, kiedyś..

  Odpowiedz
 125. Robert Woj

  W sumie do przewidzenia, najbardziej żal mi siebie i mojego dobrego czasu spędzanego podczas pańskich audycji, nie jestem radykałem ale nie życzę niczego dobrego ludziom, którzy to zrobili. Napisałem to co napisałem po dłuższej chwili …. w pierwszym odruchu mocno zaśmieciłbym inwektywami pańskiego bloga.

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego naj, brak mi słów

  Odpowiedz
 126. Halina

  Ogromnie mi przykro , Pana świetnych audycji będzie mi brak . Ale mam jednak nadzieję że jeszcze Pana usłyszymy! A może jakaś Trójka Bis ????
  Pozdrawiam serdecznie i nasłuchuję pilnie
  Halina

  Odpowiedz
 127. Małgorzata Liszyk - Kozłowska

  Panie Jerzy,
  Miałam ogromną przyjemność wielokrotnie gościć w Pana audycjach. Za każdym razem cieszyłam się na rozmowę z Panem – jest Pan wyjątkowym rozmówcą, bo szczerze jest Pan ciekawy odpowiedzi. A to wsród dziennikarzy rzadkie zjawisko ( wręcz nadprzyrodzone :). Świadomie używam czasu teraźniejszego, bo niezależnie od decyzji pojmowanych przez tych , którzy honor i przyzwoitość potrafią co najwyżej napisać bez błędu acz obawiam się , że bez zrozumienia, radiową trójkę tworzą tacy ludzie jak Pan. Nawet jeśli chwilowo nie bedzie Pana słychać na antenie to cisza potrafi nieźle namieszać- szczególnie w radio:)

  Trzymam za Pana kciuki
  Małgorzata Liszyk- Kozłowska

  Odpowiedz
 128. wichura1

  A jeszcze w zeszłym tygodniu gotowałem obiad, słuchając pana audycji. To jest jakaś paranoja, na następnym marszu KOD-u mnie już nie zabraknie. Wszystko zniosę, ale od mojej „Trójki niech się kaczki odpieprzą i odsolą (nie dotyczy pana Kaczkowskiego).

  Odpowiedz
 129. Rafał

  Szanowny Panie,
  dla mnie Trójka to przede wszystkim trzy nazwiska. Pana jako pierwsze. Jest mi mi przykro i smutno. Liczę, że to sytuacja przejściowa, bo inaczej sobie nie wyobrażam. Wszystkiego dobrego!

  Odpowiedz
 130. m.p.3

  Do wszystkich Państwa, wyrażających tu oburzenie i solidarność z Redaktorem Jerzym Sosnowskim: na stronach PR są formularze kontaktowe. Proponuję w temacie wpisać „Barbara Stanisławczyk” lub „Szymon Sławiński”, a następnie wyłożyć swój pogląd na sprawę i jej zawiadowców. Paru ludzi w Radiu przeczyta i pewnie się ucieszy, co z kolei nie ucieszy adresatów.

  Panie Gospodarzu, dobrze zapracował Pan na swój los. A to dlatego, że zamiast nazywać (i pozwalać nazywać innym) Prawdziwych Polaków tak, jak na to zasługują, tj. po..bami i g..jami, wierzył Pan, że są oni normalnymi uczestnikami dyskursu publicznego. Ich to rozzuchwaliło, a ciemny lud łatwiej kupił Zło .

  Teraz proszę pozwolić, że mocno Pana uściskam.

  Odpowiedz
 131. Monika Boniarczyk

  Dziękuję za detektywistyczne emocje i tak wiele tematów, które stawały się przyczynkiem dyskusji domowych z moim partnerem! Mam nadzieję, że rychło Pana znów usłyszymy!

  Odpowiedz
 132. Piotr Karabinowski

  Bardzo dziękuję za wszystkie Pana audycje – wzór dziennikarskiej pracy. Pozostaje wielki żal i nadzieja, że to tylko przerwa…

  Odpowiedz
 133. Ula

  Szanowny Panie Jerzy,
  Bardzo mi przykro z powodu tego co się stało, aż mnie zatrzęsło ze złości, kiedy przeczytałam wiadomość o Pańskim zwolnieniu. Proszę się nie poddawać, wierzę, że ta pisowska paranoja długo nie potrwa. Dziękuję za wszystkie audycje, które Pan prowadził, zawsze czekałam na nie z niecierpliwością. Jestem jedną z wielu osób, dla których Trójka to członek rodziny, więc tym bardziej boli to, że próbuje się nam ją zabrać. Pocieszam się tym, że Program Trzeci przetrwał już niejedno, więc przetrwa i kaczyzm. Panu życzę jak najszybszego powrotu przed mikrofon, a Radiu powrotu do normalności. Proszę się nie poddawać, do usłyszenia Panie Redaktorze :)
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 134. Mariusz Jaksik

  Dzięki za wszystkie audycje! Podziwiam profesjonalizm, tematykę, zaangażowanie… Wierzę, że taki profesjonalista jak Pan poradzi sobie nawet w tej rzeczywistości. Powodzenia!! Mam nadzieję słuchać i czytać Pana w przyszłości, może i w Tróję, po „dobrej zmianie”. Co do Trójki, to już raz przestałem jej słuchać. Ale koło historii się toczy i będę czekał na kolejne odrodzenie.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Wierny słuchacz.

  Odpowiedz
 135. (Radosław Matusik) Trójkofan

  Szanowny Panie Redaktorze,

  już po raz drugi stał się Pan ofiarą pisowskiej czystki medialnej. Ja wiedziałem, że tak to się zakończy…

  Pragnę serdecznie Panu podziękować za Pańskie audycje, za dyskusje w „Klubach Trójki”, a także za kilkukrotne, krótkie rozmowy z siedzibie Programu Trzeciego.

  Przeżyjemy wstrętnych pisiorów i wierzę, że usłyszymy się jeszcze na antenie naszej(?) Trójki. Tylko czy jeszcze będzie Pan chciał do niej wrócić?

  Z wyrazami szacunku i uznania
  Trójkofan

  Odpowiedz
 136. Kinga

  Nie dziękuję, nie żegnam się. Ja Panu dziś chcę powiedzieć: do usłyszenia.
  Nie po to żyję z tym radiem od rana do wieczora od niemal 30 lat, żeby się teraz poddawać.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 137. LIAND

  Dla mnie to właśnie Pan jest wzorem dziennikarza i uosobieniem tego co najlepsze w Trójce. Klubów Trójki słuchałem od początku lat 2000 czyli od początku Pana pracy w Radiu. Trójkowy Wehikuł Czasu też bardzo mi się podobał. Przeczytałem kilka Pana książek – teraz czytam „Co Bóg zrobił szympansom”. Ubolewam nad Pana zwolnieniem. Czekam niecierpliwie na to kiedy Pana znów usłyszę. Władza która zwalnia takich ludzi nie może długo trwać, przynajmniej mam taką nadzieję. Obiecuję że przeczytam Pana następną książkę.

  Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

  Andrzej Liszewski

  Odpowiedz
 138. Krzysztof

  Panie Jerzy,
  smutno nam. Odechciewa się Trójki słuchać. Obawiam się, że wkrótce pozostanie z niej tylko „Trujka”. Pewnie nie będzie Pan ostatni.

  Odpowiedz
 139. Mar

  Szanowny Panie Jerzy,

  Jako odwieczny słuchacz Trójki i Pana audycji – ogromny szacunek dla kręgosłupa moralnego, to po pierwsze, podziękowania za niespotykany dziś poziom zdystansowanego intelektu dotąd znanego mi z Kabaretu Starszych Panów i jeszcze bardziej zamierzchłych – czytaj, odległych czasów. To po drugie. Po trzecie, nie wiem czy na pocieszenie dla Pana, czy ku przestrodze dla PartiiBrzydkichLudzi, to już potrwa niedługo. Po czwarte wreszcie, jak uczy historia, miarą pewnych wartości wyższych jest dorobek o wartości przekraczającej pięćset złotych, nawet bez plusa. Tak czy inaczej, pozostaję z szacunkiem wielkim i dobrymi widokami na przyszłość, co immanentną cechą ludzi rozumnych będąc powoduje, że chwilowo miejmy to w d…pie.

  Odpowiedz
 140. Lesław Krzewski

  Panie Jerzy,

  Bardzo dziękuję za spędzone razem z Panem audycje. Do rychłego usłyszenia gdzieś w eterze, a za jakiś czas do ponownego usłyszenia w Trójce.

  Odpowiedz
 141. Stanisław

  Panie Jerzy – będzie mi brakowało Pana audycji. Będę musiał zmienić nawyki – Klubu Trójki zwykle słuchałem w aucie, Wehikułu Czasu w domu na kanapie…
  Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto postanowi założyć TRÓJKĘ BIS, tyle że pozbawioną wpływu polityków.
  Nie będzie miał problemu z pozyskaniem dziennikarzy znanych, lubianych i z dorobkiem. A i chętnych do przejścia z Trójki_w_fazie: TUBA PROPAGANDOWA, znajdzie się pewnie wielu.
  Ja przestałem słuchać trójki – od dzisiaj. Pozdrawiam i do usłyszenia

  Odpowiedz
 142. Magda Sierzputowska

  To co obecnie dzieje się w Polsce, to jest jakiś dramat… Jestem z Panem i życzę powodzenia!
  Jeszcze będzie normalnie…

  Odpowiedz
 143. Mc Homer

  Panie Jerzy,
  chciałem tylko powiedzieć, że zupełnie się z tą decyzją nie zgadzam, bo jest Pan świetnym radiowcem i basta.

  Mc Homer

  Odpowiedz
 144. Karolina

  Szanowny Panie Jerzy,
  przytulam Pana mocno.
  Ufam, że znajdzie Pan miejsce, gdzie będzie Pan mógł mówić i robić co dusza podpowiada.

  Przesyłam serdeczności

  Odpowiedz
 145. Ania

  Trójka towarzyszy mi od dwudziestu lat. Leci w tle przez cały dzień, jest nieodłącznym elementem naszej rodzinnej codzienności Przerażające jest to, że chyba wkrótce nie da się jej słuchać. Czy uda się to przetrzymać? Dziękuję Panu serdecznie za ciekawe audycje i jest mi przykro, że tak paskudnie Pana potraktowano.

  Odpowiedz
 146. Krzysztof Jot

  Bardzo się cieszę na książkę, jestem bardziej Pana czytelnikiem niż słuchaczem. Ale jednocześnie bardzo mi przykro z powodu wiadomości o kolejnej „dobrej zmianie” w Programie Trzecim Polskiego Radia z Panem w roli głównej. Czy może Pan napisać, co się w tym momencie dzieje w Trójce? Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 147. Katarzyna Omiecińska

  Każda władza przemija, przeminie i ta. A każdy koniec jest początkiem. Trójka to wyjątkowe medium, ale wszak niejedyne. Będzie Pan słyszany i czytany nadal z pewnością. Proszę robić swoje :)

  Odpowiedz
 148. Emi

  Lubie Panski spokoj, cenie swietne przygotowanie do rozmow. Decyzja o zwolnieniu jest pozbawiona merytorycznych podstaw. Ot co!

  Odpowiedz
 149. Tome Kawa

  Panie Jerzy. Nie wiem co mam powiedzieć. Kolejny raz w tym roku będzie mi czegoś bądź Kogoś brakować. Tomaszów Lubelski pozdrawia. Wszystkiego dobrego i do usłyszenia.

  Odpowiedz
 150. SK

  Ile razy zmęczony dniem codziennym, już przy zgaszonym świetle, zmęczeniem zamykających się oczu i gasnącym myśleniu…, wsłuchiwałem w głos, zachłannie zgarniając dla siebie, ciesząc się tym wszystkim, karmiąc duszę, delektując językiem, prawdą – uczciwością i szczerością. Bez lęków, przekłamania. Słychać i było czuć Człowieka. W czasie przeszłym… (??) – nie che się wierzyć!
  Nie chcę dziękować, bo to nie może być koniec…
  Do usłyszenia, wierzę, że usłyszymy to… „Jerzy Sosnowski” !!

  Odpowiedz
 151. Jolanta

  Chce mi się płakać…. Tyle godzin spędzonych przed komputerem w pracy i Pana spokojny głos i mądre myśli płynące z eteru. Dziękuję….
  Jestem z Trójką od momentu jej powstania. Moje dzieci też Ją pokochały. Co dalej teraz????

  Odpowiedz
 152. Małgorzata Pasicka

  Bardzo mi przykro. Od dawna słuchaliśmy rodzinnie Pana audycji, jeszcze wczoraj… Niewiarygodne, że „dobra zmiana” jak walec z Młynarskiego wdeptuje w ziemię najlepszych ludzi. Widać o to w niej chodzi. Oby nie została nam ziemia jałowa…
  W miarę możliwości – wszystkiego dobrego.

  Odpowiedz
 153. Małgosia

  Panie Jerzy,
  Trójka bez Klubu Trójki to najwyżej Dwu-i-półka. Po zwolnionych dyrektorów stadnin zgłosił się szejk arabski z propozycją pracy gdzieś, gdzie dobrze płacą, a słońce świeci cały rok. Nie mam wątpliwości, że i do Pana przyjdą tacy, którzy potrafią docenić doskonałe, mądre dziennikarstwo, którego tak mało dookoła w tym zalewie prezenterów-sprzedawców.
  Strasznie mi przykro, że jakiś czas nie będę Pana słyszeć. Ale wierzę też, że to nie na zawsze.
  Uściski z Krakowa ode mnie i puchatego kota, który zawsze w czasie transmisji „Klubu…” układał się na radiu.

  Odpowiedz
 154. Dariusz Sobala

  Dziękuję za te wszystkie ciekawe audycje, które towarzyszyły mi w długich podróżach samochodowych i trzymały mnie przy Trójce. Coraz częściej włączając radio nie mogę mojej Trójki rozpoznać. W każdym razie ma Pan nowego czytelnika bloga. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 155. Małgorzata

  Czuję się zdruzgotana i jednocześnie wściekła. Gdzie są granice małości i głupoty?!
  Panie Jerzy, dziękując Panu za wspaniałe audycje, chcę wyrazić szczerą wiarę o to, że Pan wróci na antenę. Gdy skończą się te mroczne , paskudne czasy. Oby nastąpiło to jak najszybiej.
  Dziękuję. Życzę wszystkiego dobrego.

  Odpowiedz
 156. Katarzyna

  Panie Jerzy,
  powiem tak – zaskoczona tą decyzją nie jestem, choć liczyłam po cichu na to, że wyznawcy „dobrej zmiany” zostawią przynajmniej Trójkę w spokoju. Jest mi niezmiernie przykro, że znów moje radio znalazło się w takiej sytuacji. Pana audycje były „inne”- w dobrym tego słowa znaczeniu, byłam ich wierną słuchaczką. W czasach, w których nie liczą się żadne wyższe wartości poza pieniędzmi i tępą rozrywką dla mas, Trójka była taką wyspą, na której można było znaleźć wytchnienie od takiej rzeczywistości. Pozdrawiam Pana serdecznie, życzę powodzenia i wiem, że jeszcze usłyszę Pana głos w Trójce. WIOSNA przyjdzie i tak!!!!!!!!

  Odpowiedz
 157. maciej

  Panie Jerzy.
  W Panu i Pana podobnych jedyna nadzieja.
  Nie dajcie utonąć mądrości i otwartości której jesteście orędownikami.
  Jest wiele ludzi w tym pięknym kraju którzy zrobią wiele aby to wesprzeć.
  Bez sentymentów. Trzeba pozytywnie patrzeć w przyszłość.
  Wolna Trójka online to nie jest głupi pomysł!
  Kultura to jakość która zawsze się obroni.
  Powodzenia :)

  Odpowiedz
 158. Magda

  Panie Jurku!
  „Wehikuł czasu” był jedną z moich ulubionych audycji sobotnich. W ciekawy, obiektywny i kulturalny sposób „obrabiał” Pan wykopane sprzed lat diamenciki – ludzi, fakty, piosenki, obyczaje. Będzie mi tego brak (z obawą myślę, co znajdzie się na tym miejscu w najbliższą sobotę…), ale, mam nadzieję, nie na zawsze. Bardzo liczę na to, że Pan wróci i serdecznie życzę tego zarwno Panu, jak i wielu, wielu słuchaczom, a także ozywiście sobie samej.
  Zła to zmiana, która zamiata kulturę, poziom, klasę i odwagę miotłą aktualnie panującej politycznej poprawności. Jedynie słusznej, zapomniałabym dodać..
  Pozdrawiam – dziękuję – i niech się Pan trzyma!
  Magdalena Talewicz

  Odpowiedz
 159. Krzysztof

  Demontaż Trójki rozpoczęty. Radio dla „Wykształciuchów” dołączy do grona propagandowych tub. A jeszcze miałem cień nadziei, że może się ostanie.

  Odpowiedz
 160. Barbara Ober-D.

  Szanowny Panie Jerzy,
  Jest mi bardzo przykro. Już nie pierwszy raz Trójka jest niszczona przez PiS. Mam zatem nadzieję, że za 4 lata usłyszymy Pana ponownie. Niestety na razie mózgi się nam pierze Panami Wolskim i Łysiakiem…. wewnętrzna emigracja to mało.
  Z poważaniem,
  Barbara Ober-D.

  Odpowiedz
 161. halka

  Nie raz i nie dwa zatrzymywałam auto w pół drogi, by Pana posłuchać. Zawsze było warto. Do usłyszenia? Do poczytania? Do zobaczenia? Jakoś tak:)

  Odpowiedz
 162. Anna

  Szanowny Panie Jerzy,

  Brak słów, aby komentować tak absurdalne decyzje. Od lat Pana audycje, Pana głos były dla mnie jednymi z najważniejszych w Trójkowym świecie.
  Dziękuję za mądrość, odkrywanie świata, piękny język, ciepły głos i wszystko, co Pana audycje wnosiły.
  Życzę wszystkiego dobrego.

  Odpowiedz
 163. Tobiasz

  To jest po prostu żałosne i godne pogardy. Trójka straciła właśnie jednego z lepszych prowadzących, i myślę, że też audycję, bo bez Pana nie wyobrażam sobie „Klubu Trójki”. Mam nadzieję, że znajdzie Pan pracę w innym radio. Do szybkiego usłyszenia. I życzę, by nadal inspirował Pan ludzi!

  Odpowiedz
 164. Magdalena Kondratowicz

  Jestem zbulwersowana.Dlaczego PIS nam to robi?Pan Jerzy dodawał smaku całemu programowi.Kto następny?Kantereit,Niedźwiecki,Baron,Strzyczkowski?Nie zgadzam się na „dobrą zmianę”.Z wyrazami szacunku.

  Odpowiedz
 165. Rafał Górny

  Szkoda.
  Może nie byłem wielbicielem Pana audycji, ale całą Trójkę traktuję jako pewien produkt. Pewną całość, optymalnie poukładaną. Wiem że w soboty rano jest Markomania, wiem że są powtórki z rozrywki i wiem że gdy wracałem z Białegostoku do Lublina wieczorową porą to mogłem słuchać Pana i Pańskich gości. Szkoda zmiany na stanowisku które Piastowała Pani Jeton, szkoda Pana i podejrzewam że Jurek Owsiak też z czasem przestanie nadawać na antenie PR.
  Serdecznie pozdrawiam

  Odpowiedz
 166. Adam Borowicz

  If you can keep your head when all about you
  Are losing theirs and blaming it on you,
  If you can trust yourself when all men doubt you,
  But make allowance for their doubting too;
  If you can wait and not be tired by waiting,
  Or being lied about, don’t deal in lies,
  Or being hated, don’t give way to hating,
  And yet don’t look too good, nor talk too wise:

  Odpowiedz
 167. Krzysiek (Łódź)

  Szanowny Panie Jerzy,

  pomimo że jestem pesymistą, i czytam teraz świeżo wznowione „Zeszyty” Ciorana, wierzę że wróci Pan do Trójki, to kwestia czasu. Pytanie tylko, jak długo przyjdzie nam czekać?
  „Klub Trójki” to pierwszorzędna audycja, a bez pańskiej erudycji i pańskiego tembru głosu, to już nie to samo. Przykro czytać że w ukochanej Trójce roszady. Jeszcze im się czkawką odbiją!

  Wszystkiego Dobrego.

  Odpowiedz
 168. Loli

  Panie Jerzy ( choc wiem z Klubu, ze nie powinnam sie do Pana tak zwracac) ,
  Jest to najgorsza wiadomosc! Klub Trojki w Panskim oraz Pana Bugalskiego wydaniu wychowaly mnie na lepsza, bardziej elokwentna Polke. Nie mam ochoty brac udzialu w tej rzeczywistosci bez Pana wielkiej wiedzy i erudycji plynacej z eteru co kilka dni.
  Dziekuje za Kluby, od tego sprzed wielu, wielu lat o tlumaczach literatury, skad dowiedzialam sie o nadzwyczajnym talencie Zofii Chadzynskiej w przekladaniu Cortazara, siwtne Kluby z Maria Poprzedzka, Halina Bartkowska oraz rozmowe na temat dr Andrzeja Szczeklika.
  Mam gleboka wiare w to, ze Pan powroci. Tak byc musi.

  Odpowiedz
 169. tatiana.larina

  Wielkanoc bez LBŚ to będzie bardzo smutna Wielkanoc… Oby ten okres smuty potrwał nie dłużej niż poprzedni.

  Odpowiedz
 170. Aguirre

  Dobra zmiana, jak rozumiem. Dobra jak sk…

  Cytat z Podsiadły w ramach uśmiechu (żonę bardzo przepraszam, to nie do niej piję oczywiście):

  (…)
  Jeszcze przyjdzie tu po nas anioł z powietrzną trąbą.
  Sprawi, że pewnego pięknego dnia wypierdolą nas z pracy.
  Zabiorą nam mieszkania.
  Odejdą od nas żony.
  Będą się dziać rzeczy straszne.
  I znów staniemy się wolni.

  Odpowiedz
 171. Rafał Ryszka

  Przykro. Przykro bardzo. Na pocieszenie: lepiej z mądrymi stracić (pracę), niż z głupimi zyskać. Dyktatura zapalczywych ciemniaków skończy się wielkim hukiem. Na nic innego zresztą nie zasługuje. Proszę się trzymać i głowa do góry !

  Odpowiedz
 172. Adam Olszówka

  Panie Jerzy,
  Od lat kilkunastu gościł Pan w moim domu za sprawą Klubów Trójki. Nie znałem i nie znam lepszej audycji radiowej. Niezliczone godziny zasłuchania, przemyśleń i podziwu nad Pana warsztatem, umiejętnością dialogu, szacunku dla rozmówcy. Każdego rozmówcy. Dziękuję za wszystkie spotkania. Nie były one bez wpływu na to kim jestem i jak myślę o świecie.
  Nie odnajduję w sobie słów pocieszenia (siebie samego przecież). Do głowy przychodzą słowa Kaczmarskiego (którego pieśni nie raz otwierały Pana rozmowy):
  Nie mamy snów – lecz majaki,
  Nie mamy myśli – lecz szał.
  Dlatego los byle jaki,
  Dlatego głos łka, jak łkał.
  (z utworu o nazbyt złowieszczym tytule)

  Wbrew wszystkiemu: do usłyszenia.

  Odpowiedz
 173. Alchemilla

  To się nie dzieje… Już czynię czary, by wszystko ułożyło się dla Pana optymalnie i żeby Trójka to wszystko dzielnie przetrwała. Cenię bardzo Pana radiowy talent.

  Odpowiedz
 174. ck_lajkonik

  Jeszcze będzie pięknie w naszej ojczyźnie. To co się dzieje to etap przejściowy. Taka nawałnica kiedyś ludziom się przeje i pis wyleci z polityki na zbity pysk.

  Odpowiedz
 175. Monika

  Panie Redaktorze,
  jestem z natury spokojną osobą i do polityki staram się dystansować, ale dzisiaj jestem bardzo zdenerwowana (eufemistycznie rzecz ujmując)… Nie zgadzam się! To niedopuszczalne! Tak nie wolno! Chciałabym zwołać pospolite ruszenie i zareagować na zaistniałą sytuację, przecież nie można tak po prostu zwolnić świetnego dziennikarza, którego słucha się z uwagą i którego audycje wnoszą wiele dobrego w intelektualny obieg. Dziękuję i mam ogromną nadzieję, że to bardzo tymczasowa sytuacja.
  Serdecznie Pana pozdrawiam, życzę sił i – mimo wszystko – optymizmu,
  Monika

  Odpowiedz
 176. Jolanta i Wiktor Malinowscy

  My nie dziękujemy , czekamy na ” prywatną” (nie państwową) trójkę . Pana audycja była deserem po kolacji.

  Odpowiedz
 177. Małgorzata Nowicka

  Dobry wieczór,

  Niezwykle przykro mi, że na razie na antenie Trójki Pana nie usłyszę. Tego się obawiałam (pierwsza myśl po wyborach – „czy znowu zrobią z Trójki Trujkę?”). Ufam, że karta się jeszcze odwróci, a Pana głos zagości w innym eterze. Trzymam kciuki i życzę wszystkiego dobrego.

  Odpowiedz
 178. czesiek_n

  Panie Jerzy mam 40 lat trójka była dla mnie wielkim radiem przez duże R fakt że mocno się zmieniała odkąd ją słuchałem a bodajże zaczynałem od listy w 1987.. potem mogłem usłyszeć wiele niesamowitych , wręcz magicznych audycji. To było więcej niż radio , to było coś jak rodzina pamiętny akcja Karp np, początki Jurka Owsiaka, powtórki z rozrywki i mógłbym pisać i pisać… Z wiekiem słuchałem wielu audycji również Pana to był kawał że napiszę tak brzydko „cholernie” dobrego słowa mówionego które pod świadomie tkwi do dziś – DZIĘKUJĘ.
  p.s a Pana Wojtka tzw Suwały przy zapowiadaniu pogody jak prowadził audycję poranną zostały do dziś i zostaną :) , a media tzw publiczne mam w głębokim poważaniu :) ja oglądalności nabijać nie będe , szkoda mojego czasu.

  Odpowiedz
 179. Magnik

  Szanowny Panie,
  jest mi przykro, że został Pan zwolniony z Trójki. Myślę, że w przeciwieństwie do przytłaczającej większości piszących tutaj, stoję po drugiej stronie ideowej barykady. To nie przeszkadza mi w przekonaniu, że powinien Pan mieć swoje miejsce w tym niezwykłym radiu. Życzę Panu (i sobie też), byśmy mogli słuchać znowu Pańskich audycji w Trójce.
  Proszę mi pozwolić – serdecznie Pana pozdrawiam i życzę dużo siły!

  Odpowiedz
 180. Kasia

  Panie Jerzy, czyli stało się… Strasznie to przykre.
  Serdecznie Panu dziekuję za wspaniałe audycje i – czekam na kolejne. W Trójce, oczywiście. Trzeba wierzyć, że jeszcze będzie normalnie. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 181. Anna Kazberuk

  Szanowny Panie, to smutne, oburzające. Trójka strzela sobie w stopę, w serce właściwie.
  Jak by tu wyrazić poparcie dla Pana czymś więcej niż wpisem?
  z podziękowaniami, wyrazami szacunku i dobrymi życzeniami

  Odpowiedz
 182. Miszka

  Hej Panie Jerzy!

  To zapewne tylko kwestia czasu, ale się usłyszymy. Mikrofonu się tak latwo nie oddaje, a praca w radiu na pewno uzależnia! Do boju!

  Odpowiedz
 183. Ptomaro

  Kto nie z PIS em ten przeciwko! Niestety obecna władza poruszą się w myśl owej zasady czy tego chcemy czy nie. Dla pocieszenia można stwierdzić, iż w średniowieczu za Pana poglądy trafiłby Pan na stos razem z grupką czarownic, a w okresie faszyzmu do komory gazowej. Można to stwierdzenie rozszerzyć na czasy wspołczesne i tak będac w Rosji skończyłby Pan w więzieniu z długoletnim wyrokiem. Oczywiście wszystko w imię wolności i za przyzwoleniem Boga. Dla obecnej władzy krytyka jej jest surowo zabroniona, a obywatel „inny” niż ten z krzyżem na ramieniu i biało-czerwoną flagą na piersi po prostu nie istnieje. Mimo wszystko życzę Panu wytrwałości w realizacji zawodowych celów, bo przecież każda dyktatura czy monarchia kiedyś się kończy… Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 184. Marek

  Panie Jerzy!
  Jest Pan jedynym byłym belfrem, którego zawsze słucham z zainteresowaniem i zdziwieniem, że można być tak dobrze przygotowanym do tematu. Z przyjemnością kupię Pana książkę.
  Pozdrawiam
  Biegający Doktor, niespełniony polonista.

  Odpowiedz
 185. Karol

  Panie Jerzy, bardzo dziękuję za wszystkie audycje przez lata. Tak jak to ktoś wcześniej napisał – czuję się intelektualnie okradziony.
  Eh… Cóż tu więcej mówić.
  Powodzenia i do następnego razu w Trójce! :)
  Karol

  Odpowiedz
 186. Anna klatkiewicz

  Szanowny Panie Jerzy,
  To nie jest koniec, tylko krótka przerwa.
  To się nie dzieje naprawdę. ……….
  Do usłyszenia na antenie Trójki :)

  Wierna sluchaczka Ania

  Odpowiedz
 187. Marek

  Gratuluję pracy i pomysłów na otwieranie umysłów, niestety nie wszystkie da się oswobodzić…nie jestem w stanie zliczyć ile wieczorów spędziłem słuchając Pana audycji.
  Mam nadzieję, że ten koszmarek zgotowany przez „dobrą zmianę’ szybko się skończy.

  Odpowiedz
 188. Marpun

  Jezeli ci tchorze Pana zwolnili to tylko wyrazy uznania, bo bycie kontrastem do tego towarzystwa to zaleta. Oczywiscie szkoda zmarnowanego potencjalu dla radia i Pana. Jestem pewien ze to sie niedlugo skonczy.

  Odpowiedz
 189. Jacek

  Panie Jerzy,
  miałem nadzieję, że to wszystko jest jakimś nieporozumieniem.
  Łudziłem się, że za chwilę wszyscy obudzimy się z tego koszmarnego snu.
  Na próżno.
  Ciekawe, kto będzie następny..
  Dziękuję za każdy spektakl w „teatrze wyobraźni”.
  Jacek Rzeźnikowski

  Odpowiedz
 190. Urszula

  Panie Jerzy
  Wiedziałam, że „dobra zmiana” dotknie też mojej kochanej Trójki, ale bardzo boli, ta wiadomość o Pańskim odejsciu. Klub Trojki, to były dla mnie takie ciepłe, bardzo intelgentne, na wysokim poziomie audycje. I panski wspaniały, kojący głos.
  Czuję się, jakby ktoś zabrał kawałek mojego świata.
  I ta bezsilność.
  Proszę do nas wrocic.

  Odpowiedz
 191. Tomasz G

  Szanowny Panie Redaktorze.
  Bardzo dziękuję . Wiem to na pewno, że jeszcze się usłyszymy, bądźmy cierpiwi.

  Odpowiedz
 192. Maurycy

  Bardzo przykro mi o tym czytać. Uwielbiam Pana audycje i niesamowity głos. Słuchanie Pana radiowych rozmów to czysta przyjemność, to jak prowadzi Pan rozmowy z gośćmi, istna poezja. Mam nadzieję, że wróci Pan do Trójki…

  Odpowiedz
 193. Alina

  Gdy zobaczyłam te wiadomość zaczęłam z nadzieją , naiwnie sprawdzać, może to jakis inny Sosnowski.
  Niestety, tutaj, nadzieja zawiodła, wiadomo, matka głupich. Mam łzy w oczach- naprawdę ale jak to,, głupia”
  Żywię szczerą nadzieję, że to nie koniec i do usłyszenia.

  Odpowiedz
 194. Piotr Lubiszewski

  Człowiek który mówi „może się mylę, ale mam wrażenie…”.
  Jak to, co się stało skomentować…
  Jest mi przykro, jestem zły!
  A komentarz…? Zacytuję Ludwikę Włodek
  „Co za chuje! (przepraszam za brzydkie słowa, ale to się w głowie nie mieści).”
  Pozdrawiam, wszystkiego dobrego na nowej drodze życia 😉 a w Trójce, wierzę, że jeszcze się spotkamy

  Odpowiedz
 195. Łucja Brzozowska

  Jestem od wielu pokoleń wilnianką, mieszkam na Litwie, ale jak drzewo z ziemią zrośnięta jestem z kulturą, językiem polskim.. Od czasu, kiedy mam antenę satelitarną, słucham radiowej Trójki. Na programy, które prowadził Pan Jerzy Sosnowski, zawsze czekałam, jak się czeka na coś dobrego, jasnego, szlachetnego. I nigdy mnie nie zawiodły. To wielka strata dla Polaków, również tych, którzy mieszkają poza Krajem, że pozbawiono nas spotkań na antenie z człowiekiem mądrym, bogatym duchowo.
  Przerażające jest to, co się dzieje teraz w Polsce. Ile złego może wyrządzić jeden mały , ogarnięty nienawiścią do innych człowiek.
  Wierzę jednak, że Polska wyjdzie z tej smugi cienia. I ze usłyszymy miły głos i piękną polszczyznę Pana Jerzego Sosnowskiego.

  Odpowiedz
 196. Maciej Męczyński

  Panie Jerzy!!
  Bardzo nam przykro, że nie usłyszymy Pana w Trójce. Trzymamy kciuki i może do usłyszenia za 3 lata ?. Pozdrawiamy!

  Odpowiedz
 197. Janusz "Ency" Dorożyński

  Szanowany panie redaktorze!
  Zwolnienie pana jest skandalem. Osobiście jestem wściekły na to, że – choć wiedziałam że to była kwestia nie czy ale kiedy – partia „Dobra Zmiana Ruiny” zabrała się za Trójkę. Ręce i spodnie opadają, a coś tam (nie napiszę co, bo a nusz mnie oskarżą o planowanie zamachu na sami wiecie kogo) samo się otwiera na stole. I wiem że ten taran się nie zatrzyma – ja, my nie mamy na to absolutnie żadnego natychmiastowego wpływu, bo wbrew frazesom o służeniu narodowi jesteśmy dla Onych nikim – i poniszczy jeszcze wiele, bardzo wiele. Może to co napiszę za chwilę zostanie uznane za głupie czy niestosowne, ale oby tak dalej. Im więcej ten zakuty taran zniszczy, tym szybciej nastąpi jego niesławny i lichy koniec.
  Jestem, jesteśmy z panem, i mocno, mocno proszę nie tracić otuchy, działać, na pewno znajdzie pan uczciwą pracę.

  Z wyrazami wielkiego szacunku i podziękowania za lata w Trójce

  dr inż. Janusz „Ency” Dorożyński

  Odpowiedz
 198. Filip

  Panie Jerzy, wyrazu wielkiego uznania i szacunku. Nie ma się co z koniem kopać. Przyszły złe czasy dla przyzwoitych ludzi. Przykre.

  Odpowiedz
 199. Milena Gurda - Jaroszewska

  A pamięta Pan konwersatorium Tadeusza Komendanta na warszawskiej Polonistyce? Ja zresztą miałam z Panem zajęcia, a potem czuwałam nad premierami wszystkich pańskich tytułów. Na szczęście w szkole nie gniłam ani dnia. Radia nie znam, bo organicznie nie trawię, a teraz, w ogóle nie mam po co. Proszę pomyśleć w gorszych chwilach, że są młodzi kiedyś ludzie, dla których do dziś jest Pan waży. Działa!

  Odpowiedz
 200. Paweł Kamiński

  Brak słów. Trójki słuchałem od pewnego czasu mniej, Klub Trójki był tutaj szczególnym wyjątkiem, wspaniała audycja. Ta władza jest upiorna i bez wstydu, jestem przekonany, że jej czas minie, naprawianie szkód potrwa za to długo. Dziekuję Panu najserdeczniej i życzę powodzenia!

  Odpowiedz
 201. Edmund

  Jak ja nie cierpię mieć racji!

  Wiedziałem, że tak będzie, odkąd został Pan reprezentantem koleżanek i kolegów w mrocznych czasach Sobali.

  Mam nadzieję usłyszeć jeszcze Pański (niski!) głos w najlepszej stacji radiowej na świecie, ale będziemy musieli trochę poczekać.

  Bardzo dziękuję za Kluby Trójki, za Wehikuł Czasu, a najbardziej za wspaniałą radiową pracę wykonaną 10 kwietnia 2010, gdy mimo zawieszenia, poprowadził Pan tę najtrudniejszą audycję, przy znamiennej nieobecności „nowych” głosów Trójki.

  Życzę powodzenia w tym trudnym okresie, nie zapomnimy o Panu i będziemy czekać na powrót.

  Odpowiedz
 202. Piotr Czerwiński

  A może weźmy się do roboty i zainicjujmy protest przeciwko zwolnieniu Pana Jerzego. Proponuję na początek założeniu odpowiedniego profilu/strony na Fb. Nie możemy pozwolić na takie działania. Jeśli media publiczne mają realizować misję, to audycje Pana Sosnowskiego są esencją tej misji.

  Odpowiedz
 203. 61st

  Szanowny Panie Redaktorze, „bądźmy jak stare wróble , które stracha się nie boją”. Zahartowani w PRL, przetrzymaliśmy WRONy, PRONy, damy radę „dobrej zmianie”. Nie jest Pan czyjś-tam, jest Pan nasz, starych słuchaczy Trójki. Rocznik zobowiązuje. Pozdrawiam, pański rówieśnik –

  Odpowiedz
 204. Dominik

  Wielka szkoda.

  Wygląda na to, że w tzw. nowym rozdaniu nie ma miejsca dla ludzi samodzielnie myślących, niezależnych. Liczę na to że ta „zima” szybko minie a Pan nie zapomni o Trójce – bo Trójka i słuchacze na pewno nie zapomną.

  A tymczasem trzeba będzie jakoś sobie te soboty bez „Wehikułu” organizować.

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

  Odpowiedz
 205. Ewa Bogunowicz

  Szanowny Panie Redaktorze,
  będę czekała na Pana powrót do Trójki.
  Sądzę, że rychło to nastąpi.

  Odpowiedz
 206. Łukasz

  Nie zawsze słuchałem, nie zawsze całych audycji, pewnie nie zawsze z należytym zrozumieniem, pewnie nie zawsze z właściwą refleksją, ale towarzyszył mi Pan w podróżach, na autostradach, w powrotach do domu…Pana głos brzmiał i zawsze mówił o rzeczach ciekawych, istotnych, mądrych…
  Dzięki, w każdym razie…proszę się trzymać

  Odpowiedz
 207. Jola Zrałek

  Szanowny Panie Jerzy,

  Dziękuję za wszystkie cudowne audycje i … w zasadzie nie wiem co napisać. Trójka zawsze „budowała” mnie jako osobę, kształciła, poszerzała horyzonty, pokazywała jak mądrze cieszyć się światem. Tak się poskładało, że od kilku miesięcy mieszkam za „wielką wodą”, więc „dobra zmiana”, o której czytam w Internecie jest dla mnie nierealną bajką. Niestety nie taką, na końcu której wszyscy żyją długo i szczęśliwie :-(. Trójka bez Pana nie jest już „moją” Trójką i obawiam się, że to nie jest jedyna „pustka”, którą dane mi będzie odkryć po powrocie do Polski. Mimo wszystko mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy. Radio internetowe? Nowa, komercyjna stacja? Nowa publiczna rzeczywistość? Na pogorzelisku zawsze wyrasta młody las, jeszcze bardziej szumiący i jeszcze bardziej zielony. Trzymam kciuki, proszę się nie poddawać. Nie jest Pan sam.

  Odpowiedz
 208. Ola

  Panie Jurku,
  bardzo mi przykro, że tak Pana potraktowano. Cenię Pana nie tylko jako dziennikarza, ale również pisarza – jestem zachwycona książką napisaną wspólnie z prof. Miodkiem i prof. Bralczykiem. Z jednej strony – mam tylko 19 lat, więc co ja tam wiem, ale z drugiej, bardzo dotyka mnie takie bezpodstawne krzywdzenie ludzi i pozbawianie ich możliwości pracy w zawodzie, który kochają.
  Życzę Panu wszystkiego dobrego i mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieli możliwość Pana usłyszeć!
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 209. Zuzanna Faizy

  Panie Redaktorze,
  smutno mi i wściekle, że zabraknie Pana na antenie. Bardzo dziękuję za wszystkie programy. Po cichu liczę, że napisze Pan jeszcze kiedyś post „Ponownie w Trójce”.
  Z wyrazami szacunku
  Zuzanna Faizy

  Odpowiedz
 210. janu

  Szanowny panie Jerzy
  Bardzo mi przykro. Choć można się było spodziewać takiego przebiegu zdarzeń , to jednak czuje się zszokowany. Przesyłam najserdeczniejsze podziękowania za „wszystko”: kulturę, wiedzę, ciepło w stosunku do słuchacza, pogodny klimat audycji. Proszę się trzymać i pamiętać, że – jak śpiewają Skaldowie – „wszystko być może katastrofą i wszystko może nie być nią”. I na pewno usłyszymy Pana znowu w Naszym Radiu, w Trójce.
  Z wyrazami solidarności
  Jan Urban

  Odpowiedz
 211. malgorzata

  Szanowny Panie Redaktorze,
  nie chcę powtarzać tego, co wyżej – czuję i myślę jak poprzednicy. Żal, smutek … Lubiłam Pana audycje. Dziękuję. Bardzo dziękuję. Niech się Pan trzyma, ja będę trzymać kciuki, by się Panu powiodło.

  Odpowiedz
 212. Marek Pernal

  Szanowny Panie,
  z żalem przyjmuję te wiadomości.
  Z przyjemnością wspominam wieczory w Klubie Trójki, które zechciał Pan ongiś poświęcić moim książkom. To były świetne, mądre i inspirujące rozmowy. Jestem za nie bardzo wdzięczny.
  Łączę ukłony, z życzeniami wszystkiego dobrego.

  Odpowiedz
 213. jacek

  Panie Jerzy. Tak się składa, że jestem starszy od mojej Trójki i mam chyba moralne prawo do wypowiedzi. Trójka towarzyszy mi (teraz zastanawiam się czy nie pisać w czasie przeszłym) od początku lat 70-tych.
  Pana audycje były dla mnie stałym punktem w dniach ich emisji. Doskonale pamiętam czasy „przyczepy” i internetowej transmisji z niej. Myślałem wtedy, że ta sytuacja jest graniczna i nic gorszego nie może się wydarzyć. Dzisiaj widzę, że moje myślenie było błędne. Niestety :( Nie przyjmuję do wiadomości i nie akceptuję „dobrej zmiany” wg Kurskiego i PiS-u. Abonament płacę i mam zbójeckie prawo do wyrażenia swojego zdania.
  Szczerze przyznam, że będzie mi brakowało Pana audycji. Mam nadzieję, że dożyję czasów kiedy wróci Pan na antenę.
  DZIĘKUJĘ za to, co było.

  Odpowiedz
 214. Grzegorz

  No to publicystyka w Trójce od dziś leży i kwiczy :(. Z Pana audycji szczególnie brakować mi będzie Wehikułów – teraz rarytasy z archiwum polskiego bigbitu będzie odkrywać w Trójce już tylko red. Owczarek alias Wilczur w „Piosenkach bez granic” (mam nadzieję, że audycje Manna nowa ekipa zostawi w spokoju). W Klubie Trójki już od jakiegoś czasu pojawiał się Pan rzadziej z własnego wyboru, ale i on oczywiście dużo straci bez Pana.
  Nie po raz pierwszy odchodzi Pan z Trójki, ale wcześniej nawet Sobala, o którym trudno napisać cokolwiek dobrego, jedynie Pana zawiesił, a nie zwolnił. Jako wierny słuchacz dziękuję Panu za wszystkie sobotnie popołudnia i wieczory, gdy był Pan stałym gościem w moim domu, i będę cierpliwie czekał na Pana kolejny powrót, gdy tę całą „dobrą” zmianę wiatr historii zasłużenie wymiecie na margines życia publicznego – oby dużo wcześniej niż za 3-4 lata.

  Odpowiedz
 215. Arkadiusz Łukowski

  Nie wiem, ile to już lat słuchamy w domu Trójki. Klub Trójki to było wydarzenie szczególne. I pomimo, że będzie mi szkoda wieczorów z Dariuszem Bugalskim, podjęliśmy z żoną decyzję, że zaprzestajemy słuchania naszej do tej pory ulubionej stacji. Panie Jerzy, kiedyś Pan wróci na antenę. Dużo sił i pamięci, że jest Pan uwielbiany!

  Odpowiedz
 216. Honorata

  Tak mi źle z ta wiadomością, tak okrutnie, że to dzieje się naprawdę. Czekamy na lepsze czasy. ..ta zima kiedyś musi minąć! Dziękuję! Jest Pan Wielki!

  Odpowiedz
 217. Jacha

  To bardzo ciekawe bo przez te wszystkie lata nie mieliśmy pojęcia jaką „opcję” Pan reprezentuje, natomiast nie mieliśmy wątpliwości, że Pana elegancja, styl, erudycja, kultura, empatia, poczucie humoru oraz emocjonalność, z pewną dozą zadziorności, sprawiają, że słuchanie Pana jest wielką przyjemnością. Jest Pan, Panie Jerzy symbolem tego co najlepsze i do tego „made in Poland”! Jeszcze będzie normalnie…do usłyszenia niebawem! Jacha i spółka :)

  Odpowiedz
 218. Kalina

  Chciałabym wierzyć, że jeszcze kiedyś będzie normalnie, ale „tej wiary mi dziś brak”.
  Ostatni raz taką bezradną złość czułam w grudniu 1981 roku.
  Dziękuję za ciekawe audycje i życzę by znalazł Pan uczciwą pracę

  Odpowiedz
 219. Tomasz

  Trzymam kciuki za szybki powrót do Trójki. W tej chwili w obozie rządzącym jest zbyt wiele centrów decyzyjnych. Padł Pan wyraźnie ofiarą rewolucyjnego chaosu. Głęboko wierzę, że dzisiejszej władzy bardziej zależy na rzetelności dziennikarskiej niż poprzednim ekipom. Ci, którzy zdecydowali o Pańskim zwolnieniu z pewnością nie słuchali Pańskich audycji.

  Odpowiedz
 220. Władysław Polcyn

  Nadszedł czas barbarzyńców… Dudnią w swoje bębny…Na szczęście nie zmuszą nas do słuchania. Można czytać, np. najnowszą książkę Sosnowskiego „Co Bóg zrobił szympansom”, wspaniała duchowa podróż. Mam Pana Jerzego na półce :)

  Odpowiedz
 221. Mirosław

  Szanowny Panie Jerzy!Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie,że żyjemy w rzeczywistości wyjętej żywcem z Franza Kafki (lub Orwella?). PROSZĘ ZAŁOŻYĆ ALTERNATYWNE NIEZALEŻNE RADIO pod dowództwem pani Jethon i w składzie pracowników Trójki! Niezależność mogłoby gwarantować sponsorowanie przez słuchaczy,byłby to wtedy wspólny, społeczny projekt. GWARANTUJĘ, że wierni słuchacze Trójki poszliby za Wami! Przerabiana obecnie na tubę propagandową obecnych władz Rozgłośnia pr.3 Polskiego Radia przegrałaby konkurencję z Radiem Maryja. Powoli wyłączam Trójkę. Dziękuję i pozdrawiam!

  Odpowiedz
 222. Marcin

  Szanowny Panie Jerzy,
  będzie mi bardzo brakowało Pańskiej dociekliwości, kultury, wyważenia i radiowego talentu. Mam nadzieję, że skończy się to dobrze dla Pana, czego Panu serdecznie życzę.

  Odpowiedz
 223. grześ

  Dziękuję za wiele lat, Trójki słucham od 1997, pan chyb trochę później się pojawił.
  „Klub Trójki” bez pana, Trójka bez genialnego „wehikułu”.
  Przecież to niszczenie świetnej marki,którą będzie trudno przywrócić.
  mam nadzieję,że pan wróci.
  Napisałem na prawackim portalu notkę:

  http://tecumseh.salon24.pl/702208,pis-niszczy-trojke

  bo uważam,że trzeba dawać świadectwo.
  Mam nadzieję, że się polepszy.
  A ja chyba w końcu zacznę chodzić na demonstracje,mam nadzieję,że w obronie Trójki też będą
  No i zamierzam w ramach wspierania pana zaopatrzyć się w jakieś książki Pana.

  Pozdrowienia serdeczne.
  Przetrwamy, jeszcze w zielone gramy.

  Odpowiedz
 224. Joanna

  Ależ przykro, że Pana głosu juz nie usłyszymy w Trójce. Rzadko się spotyka tak refleksyjnych, otwartych i ciekawych świata ludzi.
  Muszę przyznać, że nie ogarniam dlaczego Pana zwolnili. Choć właściwie wiem. To co się dzieje w polskich mediach publicznych to farsa.

  Pozdrowienia ze Szkocji.
  Joanna

  Odpowiedz
 225. Pawjac

  Ratujmy Trójkę – do dzieła!!!
  Ja mam taki pomysł, aby na facebookach WSZYSTKICH stacji Polskiego Radia MASOWO, pod każdym postem, wklejać komentarze – po dzisiejszym dniu np. takie (nie przypisuję sobie autorstwa – zlepiłem tylko 2 cytaty):

  Jerzy Sosnowski zwolniony z radiowej Trójki bez pożegnania ze słuchaczami.
  Wyraźmy stanowczy sprzeciw!
  Nie pozwólmy, by Trójka stała się rządową tubą propagandową!
  Walczmy o wartościowych ludzi Polskiego Radia!

  Nie nadążą kasować. A nawet, to zanim wykasują przeczyta dużo osób, także „nie trójkowiczów”, może jeszcze nieświadomych tego co się wyprawia i się przyłączą do protestów, albo chociaż otworzą im się oczy na tfu! „dobrą zmianę”…. I zanim ruszymy dalej, będzie nas jeszcze więcej!

  Ratujmy Trójkę – DO DZIEŁA!!! Tu nie czas na czuwanie i zastanawianie się!

  Odpowiedz
 226. Prawdziwe Imie

  Mam nadzieje, ze jeszcze pana uslysze- kiedy to szalenstwo dobiegnie konca.
  Zycze wszystkiego dobrego- i do zobaczenia

  Odpowiedz
 227. Wojciech Dziesiński

  Panie Jurku, słuchałem Pańskich audycji i wszystko co Pan tworzył było mądre, wartościowe, zmuszało do refleksji. Mali ludzie nie potrafili docenić jaką wartością jest to co Pan tworzy. Będzie mi brakowało tego ciepłego nastroju wieczornej Trójki…Życzę Panu powodzenia.

  Odpowiedz
 228. Anna

  Panie Jerzy, głowa do góry. Pan i cały zespół radiowej Trójki macie ogromną rzeszę słuchaczy i wielbicieli waszego warsztatu dziennikarskiego. Udało Wam się stworzyć wyjątkowe Radio. „Szewc” tego nigdy nie zrozumie, dlatego po raz drugi burzy, można powiedzieć prawie idealną konstrukcję, stworzoną przez wspaniałych profesjonalistów. Sprzeciwiam się temu, popieram Was, nie mogę pozwolić żeby ktoś nieproszony wdzierał się do mojego domu. Wiem, że „Szewcy” wrócą do swojego rzemiosła a profesjonaliści tam gdzie ich miejsce. Nie chcę czekać na następną ofiarę głupoty, wyłączam się!

  Odpowiedz
 229. mat1968

  Panie Jerzy,
  miałem nadzieję, że po dymisji nowego teczkowego szefa Trójki najgorsze minęło. Okazało się, że ci mali ludzie mają zbyt ciasne umysły żeby coś dotarło.
  Jestem pewny, że już wkrótce usłyszę Pana głos na tej częstotliwości.
  Trzymam kciuki i głęboko w to wierzę.

  Odpowiedz
 230. Rysiek

  Słuchałem 3 w pracy ale … Zajechaliście mnie Gejwidem Bołim. …. Rozumiem czcić muzykę jazzowo popową ale on był degeneratem i choć byście nie wiem co robili by wmówić ludziom że miał talent to jak słyszę jak można czcić takie bezgłosowe beztalencie ręce mi opadają.
  Nie jesteściemainstrimowi… To nie bądźcie dajcie już spokój.

  Odpowiedz
 231. Basia Pawlik

  Panie Redaktorze,
  niezwykle mnie wzburzyła ta wiadomość dzisiaj.
  Od ponad trzech lat mieszkam poza Polską, a mój kraj pamiętam tylko jako wolny, choć często bardzo niedoskonały. Trójki słucham całe dorosłe życie i dość sporą część dziecięcego. Trójka zawsze była dla mnie intelektualną enklawą, pełną dobry słów, ambitnych treści, ale przede wszystkim wielogłosu, którego symbolem był też Pan, Pana audycje, które – nawet jeśli z początku temat wydawał mi się mało interesujący – wciągały i otwierały na nowe.
  Myślę sobie, że trochę urąga inteligencji mojej i słuchaczy Trójki założenie, że w wyniku zmian na antenie ludzie zaczną nagle popierać zmianę, tę konkretną. I że w imię politycznych, doraźnych interesów można pozbawiać dostępu do anteny ludzi kompetentnych. Zwłaszcza, że robią to politycy, ludzie w większości o co najwyżej średnich kompetencjach i jeszcze gorszym poziomie posługiwania się własnym językiem.
  Jest mi zwyczajnie przykro, każdego dnia coraz bardziej, a dziś, jak wspomniałam, nie tylko przykro, czuję złość. Ktoś uznaje, że wie lepiej co i jak mamy myśleć.
  Martwię się o Trójkę.
  Dziękuję za wiele intelektualnych spotkań, ostatnio choćby za dyskusję o mediach. Dziękuję za bezstronne i rzetelne dziennikarstwo, inspirujące tematy i różnorodnych gości. Bardzo chciałabym, żeby kiedyś jeszcze do tych antenowych spotkań doszło.

  Odpowiedz
 232. Andrzej

  Słucham Trójki od czasu, kiedy jeszcze nie była Trójką,tylko „Programem eksperymentalnym”.
  No i dzisiaj zerwała mi się plomba na regulatorze i pobeczałem się.
  Pewnie mi się to znów przytrafi, gdy ponownie usłyszę Pana w Trójce.

  Odpowiedz
 233. Kuba

  Nie komentując „dobrej zmiany” w Trójce, chciałbym Panu podziękować za audycje. W szczególności za Wehikuł, którego emisji nie zwykłem opuszczać. Dla mnie, rocznika 89, była to wspaniała okazja na niemal namacalny kontakt z historią i źródło wielu odkryć muzycznych.
  Z utęsknieniem będę wyczekiwał kontynuacji.

  Odpowiedz
 234. M.

  Życie płynie dalej, zostaje spoglądanie w dal – za straconym czasem, szkoda, że połączone z uczuciem niesmaku na języku.

  Odpowiedz
 235. Romek

  Panie Jerzy,
  Dziękuję za wszystkie wspaniałe audycje w Trójce. Wierzę, że jeszcze Pana w Trójce usłyszę :)
  Pozdrawiam!
  Romek

  Odpowiedz
 236. marycha

  I znów mi ktoś zagrał na nosie… Czuję się bezradna, poniżona, oszukana… To, co się dzieje , przekroczyło już wszelkie granice:etyki, moralności, normalności. Trójki słuchałam, odkąd pamiętam. (No, może przesadziłam, bo pamięcią sięgam do trzeciego roku życia a Trójki jeszcze wtedy nie było.) Mam siostrę starszą o 10 lat. To ona wyszukała w domowym radiu tę radiostację (tak, jak Radio Luksemburg, Wolną Europę, Rozgłośnię Harcerską). Z małymi przerwami Trójka towarzyszyła mi całe życie. Wychodzi na to, że na starość muszę zmienić przyzwyczajenia. A może nawet i poglądy…? Albo zerwać z Trójką. Poglądów nie zmienię, z Trójką zrywam po trochu. Może wrócą lepsze czasy i znów wieczorem, na tarasie, otulona zapachem kwiatów i pańskim głosem przeniosę się do krainy ludzi myślących. Już za Panem tęsknię. M

  Odpowiedz
 237. Lukasz

  Kurczę
  Musiał Pan komuś pewnie podpaść lub nadepnąć na piętę..
  Robił Pan świetną robotę! Radio bez Pana to jak koło bez opony. SZKODA
  Szkoda, że tak się dzieje w tym kraju, że dobrych ludzi zwalniają. Wiem sam po sobie po 9 latach pracy w pewnej firmie, gdzie dobrze mieć układy, znajomości, lizać d.., pod..alać… – za przeproszeniem

  pozdrawiam

  Odpowiedz
 238. Marcin Py.

  Najlepsze lata z Klubem Trójki były z Penem, to zawsze był wartościowy czas i wiele mnie nauczyl! Mam nadzieję, że jeszcze Pana usłyszymy. W każdym razie jakoś mnie to zmotywowani do sięgnięcia po Pana książki, wstyd się przyznać, ale jeszcze do tej pory nie sięgnąłem, znam tylko z anteny. Wyrazy uznania z dotychczasową działalność i powodzenia! Biegnę do księgarni!

  Odpowiedz
 239. A.

  Przykro mi to czytać, ja naprawdę ceniłam sobie Pana sobotnie audycje, dziękuję za te podróże i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś do usłyszenia, tymczasem życzę powodzenia :).

  Odpowiedz
 240. A.

  Przykro mi to czytać, ja naprawdę ceniłam sobie Pana sobotnie audycje, dziękuję za te podróże i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś do usłyszenia.Tymczasem, życzę powodzenia :).

  Odpowiedz
 241. Jakub_D

  Bardzo dziękuję za lata pracy i mnóstwo wartościowych, solidnych i interesujcych audycji, które Pan prowadził w Trójce. Jako osoby poza krajem Trójka była głównym medium, które śledziłem – od dziś będzie znacznie mniej powodów do słuchania.
  Przyłaczam się do głosów proponujcych założenie niezależnego radia/kanału internetowego – jak widać, ma Pan liczne grono entuzjastów, zatem taka inicjatywa ma spore szanse powodzenia!

  Liczę, że mroczne czasy ‚dobrej’ zmiany wkrótce przemina i będzie można wrócić do słuchania solidnych audycji w PR, a nie tylko ‚nie’-zależnych i ‚nie’-pokornych, reprezentujcych jednynie słuszna wizję świata!

  Pozdrawiam serdecznie!

  Odpowiedz
 242. szara

  Są tacy Redaktorzy, którzy niezależnie od okoliczności pozostają dziennikarzami Trójki. I tacy, którzy choćby nie wiem jak chcieli, nigdy nimi z braku klasy nie będą.

  Panie Redaktorze, twarda ze mnie „baba”, ale płaczę jak małe dziecko. Za wszystkie audycje pięknie dziękuję. Ktoś mi niszczy mój dom, moją Trójkę. Z zawiści, że sam nie potrafi stworzyć takiej przestrzeni? Nie pojmuję.

  Wszystkiego dobrego i… do usłyszenia! Chociażby chwilowo w książkach.

  Odpowiedz
 243. Biala

  Wychowałam się słuchając trójki. Mam 22 lata, i od kiedy pamiętam zawsze TO radio cały dzień królowało w domach Dziadków i Rodziców. Teraz mieszkam za granicą i codziennie łapię się na tym, że chcę włączyć Trójkę odruchowo.. po czym przypomina mi się, że to już nie jest to samo.
  Bardzo, bardzo mi przykro… I wstyd, że nie wiem jak bronić wszystkiego co kocham w Polsce intelektualnie, kulturalnie, całą sobą.
  Co robić?

  Odpowiedz
 244. kama

  no normalnie się popłakałam, ale przecież oni nie słuchają Trójeczki. Czy nie mogą zostawić tego jednego miejsca? Pana rozmowa z Panem Krzysztofem Pieczyńskim jest dla mnie jedną z najbardziej inspirujących rozmów jakie miałam okazję usłyszeć. Dziękujemy i do usłyszenia za 4 lata :)

  Odpowiedz
 245. Zbigniew Marcinkowski

  Szanowny Panie, jako trójkowicz od zawsze chcę wesprzeć Pana w trudnej chwili. Powoli wyłączam się z Trójki chociaż wciąż pozostało tam wielu moich radiowych przyjaciół. Obawiam się, że po pana odejściu ruszy lawina – oni też odejdą. Poczekamy, ale czy przeczekamy?

  Odpowiedz
 246. Andrzej Augusiak

  Dyrekcja cyrku w budowie! Jeszcze trzeba będzie po nich posprzątać. Również w radiu, również w naszych głowach. Będzie Pan potrzebny. Proszę pisać, proszę myśleć, proszę przetrwać. Będziemy czekać na Pana głos na antenie Trójki.

  Odpowiedz
 247. Michal Bundyra

  mnie nauczyla sluchac trojki mama u nas w domu zawsze sluchalo sie tego radia i prawie wszystkich audycji niestety od pewnego czasu zaczynam coraz czesciej wciskac przycisk off … to bardzo przykre i smutne a powrut do trojki bedze jeszcze trudniejszy dodam ze nie sluchalem i nie bede sluchal zadnego innego radia pozdrawiam i zycze powodzenia i duzej radosci z wpisow tu na blogu dla pana one zacza ze sa ludzie ktozy chca pana sluchac i wierza ze wszystko wruci do normy pozdrawiam trzydziestoletni nie katolik

  Odpowiedz
 248. Paweu

  Analizując tę sytuację nasuwają mi się trzy uwagi:
  • Były kiedyś w Polsce takie czasy, w których o tego typu informacji nie dowiedzielibyśmy się wprost. Snulibyśmy domysły w stylu „pewnie się naraził”, „coś musiało być na rzeczy”, „może sam zrezygnował”, „bez powodu by go nie zwolnili”. Obecnie mamy wolność słowa i internet. Póki co możemy przeczytać o zwolnieniu pana Jerzego Sosnowskiego choćby z tej strony. Oby to się nie zmieniło! Oby nie wróciła cenzura! Oby pozostał swobodny dostęp do internetu i do treści, które sami wybieramy, a nie do tych, które są nam narzucone!
  • Był kiedyś taki czas w radiowej Trójce, w którym stacja próbowała „gonić” rozgłośnie komercyjne. Całe szczęście na dłuższą metę to nie wypaliło! Wielu redaktorów wtedy odeszło, wielu słuchaczy wtedy zrezygnowało z odbioru. Całe szczęście po jakimś czasie redaktorzy wrócili, słuchacze włączyli radioodbiorniki! Całe szczęście znaleźli się ludzie, którzy pracowali nad tym, aby odtworzyć i utrzymać poziom audycji, aby sięgnąć po mądre i szlachetne ideały wcześniejszych pokoleń!
  • Była kiedyś na antenie taka wypowiedź redaktora Sosnowskiego, z której wynikało, że wielu słuchaczy nie zgadza się z jego poglądami. Czytając komentarze pod tym artykułem zaskakuje mnie brak wypowiedzi przeciwników pana Jerzego. Wysnuwam z tego wniosek, że niewiele jest osób, które czerpią satysfakcję z utraty etatu przez redaktora, lecz głównie są to ludzie, którzy mają odmienne zdanie jedynie na poziomie światopoglądowym i intelektualnym. To oznacza, że jest z kim rozmawiać, że jest pole do ciekawych i żywych dyskusji, że jest sens poruszania czasami bardzo trudnych tematów. Życzyłbym sobie takich przeciwników!
  Pana powrót do radia będzie kiedyś ważny właśnie z tych trzech powodów.

  Odpowiedz
 249. Dominik Płatek

  Panie redaktorze

  Ilekroć słuchałem Pana audycji, były pretekstem do namysłu, zweryfikowania swoich poglądów i złapania dystansu do rzeczywistości, spojrzenia z innej perspektywy. Będzie tego bardzo brakowało w Trójce, w której coraz mniej audycji trzyma poziom sprzed zmian. Proszę pomyslec o vlogu – proszę o to w imieniu swoim i wielu ludzi którzy z przyjemnością tam zajrzą.
  Pozdrawiam serdecznie
  Dominik

  Odpowiedz
 250. Dominik Płatek

  Panie redaktorze

  Ilekroć słuchałem Pana audycji, były pretekstem do namysłu, zweryfikowania swoich poglądów i złapania dystansu do rzeczywistości, spojrzenia z innej perspektywy. Będzie tego bardzo brakowało w Trójce, w której coraz mniej audycji trzyma poziom sprzed zmian. Prosze bardzo o vloga.

  Pozdrawiam serdecznie
  Dominik

  Odpowiedz
 251. Isia

  Do dudy z taką zmianą. Dzięki za wcześniejsze audycje, nigdy nie zapomnę Pana głosu w Trójce po katastrofie smoleńskiej (znienacka).
  Pozdrawiam i trzymam kciuki.
  Do usłyszenia…

  Odpowiedz
 252. Agnieszka

  Panie Jerzy,
  jest mi strasznie przykro. Jako „trójkowe dziecko” czuję się przydepnięta i dopadnięta – mój domowy mir, porządek wieczoru KTOŚ naruszył i wlazł z butami, i zakazał wstępu mile widzianemu Gościowi. Powodzenia i do usłyszenia – na pewno!

  Odpowiedz
 253. Łukasz S.

  Smutek i złość mnie ogarnia… Mam nadzieję, że Pan jak najszybciej wróci do Trójki. Wyrazy szacunku dla Pana i tego co Pan robił w Trójce.
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 254. Karolina

  Jest mi ogromnie przykro.Gdybym miała możliwość zatrudnienia Pana to bez wahania bym uczyniła.Ale niestety jestem perukarzem i renowatorem ram.Przez wiele lat Pana słuchałam.Życzę Panu z całego serca ,żeby Pan znalazł pracę w swoim wspaniałym zawodzie.Karolina

  Odpowiedz
 255. wojtek

  To bardzo przykra wiadomość. Niestety, jak każdy reżim ten również tworzy swoje kanony kultury na gruzach według zasady „co było przed nami jest niepotrzebne i bezwartościowe”. Panie Jerzy życzę Panu wszystkiego co najlepsze i czekam na Pana powrót do Trójki. Bo że on nastąpi, jestem pewien.

  Odpowiedz
 256. Radek

  Dziękuje za Kluby Trójki, dziękuje za ‚Wielościan”.
  Wspieram.
  Przed chwilą wysłuchałem w Trójce p.Lisickiego w rozmowie z p. Cenckiewiczem,
  to naprawde nie ma nic wspólnego z „moim radiem”.
  Płakać się chce.
  Bardzo pozdrawiam!

  Odpowiedz
  1. Przemek

   Ale co Ci przeszkadzało w tej audycji??? W tym wywiadzie Lisiewicza z Cenckiewiczem?

   Że prawda wyszła w końcu na jaw? Że historyk, któremu Salon nakazywał odebranie stopni naukowych, którego wyrzucono z IPNu, z którego zrobiono niemal persona non grata, w końcu doczekał się sprawiedliwości?

   Lech Wałęsa był agentem SB o pseudonimie Bolek. Przyjmij to wreszcie do wiadomości i nie histeryzuj, nie wypieraj tego faktu ze swojej świadomości. Nie oszukuj sam siebie.

   Odpowiedz
 257. Anna Załęska

  Dziękuję za „z klasą” dotychczas.
  W Trójce już i tak trudno słuchać wielu rzeczy (plastikowych Marków, egzaltowanych, zakochanych w sobie alternatywowwców, bloków reklamowych nie-do-zniesienia…)
  jeszcze został red. Mann i mili prowadzący poranne i popołudniowe, ale powoli większość mego słuchania zagarniają inne spokojne stacje.
  Żal ale… życie…
  Proszę dawać znaki, gdzie Pana znaleźć do posłuchania.

  Odpowiedz
 258. Agnieszka

  Panie Jerzy,

  czekałam na Kluby Trójki prowadzone przez Pana. Wczoraj chciało mi się płakać :( Przesyłam dużo ciepłych myśli.

  Odpowiedz
 259. Ewa

  Panie Jerzy,
  Dołaczam sie do głosów oburzenia. Bedzie mi brakowala Pana w Trójce.
  Życze Panu, aby wszystko sie ułozylo.

  Odpowiedz
 260. Barbara

  Dotychczas podchodziłam do obecnego bałaganu ze stoickim spokojem (no, prawie). Wczoraj było niedowierzanie. Dziś jest mi bardzo smutno. Mam jeszcze cichą nadzieję, że Pan wróci, że i tym razem Trójka przetrwa. Pozdrawiam Pana serdecznie.

  Odpowiedz
 261. Agnieszka

  Panie Jerzy, strasznie smutna informacja o Pana zwolnieniu z Trójki. Niestety jest to kolejna kropla goryczy, ale czara wkrótce się przeleje …
  Słucham „Trójki” od dziecka, a Pan jest dla mnie jednym z trójkowych autorytetów i będzie mi bardzo brakować Pana audycji. Mam nadzieję, że wkrótce znów Pana będziemy mogli słuchać na antenie, a na razie pozostaje nam śledzić blog. Ale Pana nową książkę już wpisuję na listę niezbędnych zakupów. Proszę się nie zniechęcać i nie poddawać !!!!!!
  Wraz z mężem czekamy na Pana powrót do radia, a nowe pokolenie słuchaczy „Trójki” i Pana przyszłych słuchaczy wolnomyślicieli już dorasta.

  Odpowiedz
 262. Kasia

  Szanowny Panie Jerzy!
  Przyjmuję tę wiadomość z wielkim żalem. Wierzę, że znajdzie Pan dobrą pracę i że jeszcze w przyszłości wróci Pan do Trójki.

  Odpowiedz
 263. Jerzy Gontarz

  Szanowny Panie Redaktorze,
  Ciekawe audycje zostaną w eterze (chyba że władza wymaże je z dysków), a już na pewno w pamięci słuchaczy. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby umożliwiono Panu prowadzenie audycji – przy ich tworzeniu łączył Pan pasję z solidną pracą. Nie zawsze się z Panem zgadzałem, ale lubiłem Pańskie programy, szczególnie Kluby Trójki. Otwierały one nową przestrzeń dla ludzkiej myśli. To były te jasne punkty, które powodowały, że nie miałem wewnętrznych oporów przed płaceniem abonamentu. Źle, że nasz świat staje się płaski; zostaje sprowadzony do jednego wymiaru wyznaczonego przez liderów obecnego obozu rządzącego i nadskakujących mu grup ludzi. Dzieje się to ze szkodą dla naszego społeczeństwa, które po latach zasklepienia w PRL-u znowu jest zaganiane do ciasnej ziemianki jedynego słusznego systemu. Na szczęście nikt nie może nas zmusić do tego, byśmy przestali samodzielnie myśleć.
  Pozdrawiam Pana serdecznie!
  JG

  Odpowiedz
 264. Bożena

  Panie Redaktorze, nie wyobrażam sobie popołudniowych sobót bez Wehikułu. Mam nadzieję, że jednak usłyszę Pana, jeśli nie w najbliższą sobotę, to niedługo.

  Odpowiedz
 265. mondralala

  Czemu…? Czym Pan „zawinił”…?
  Strasznie mi przykro, będzie mi brakować Pana cudownego, ciepłego głosu i Biur Literackich w Święta… Teraz na Wielkanoc pewnie by były …
  Bardzo mi żal, ale jeszcze po cichu liczę, że to wszystko, co się dzieje w Trójce da się kiedyś odwrócić z Panią Magdą Jethon na czele…
  A może wszyscy zwolnieni i „niewygodni” założą swoje nowe radio? Przełączyłabym się!
  I tak obawiam się, że jak tak dalej pójdzie nie będę miała wyjścia jak przeskoczyć na inne radio…
  Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie.

  Odpowiedz
 266. Marzena Świtała

  Coraz trudniej słuchać Trójki, która staje się Trujką, tak jak w 2005 roku…. :-( Wiadomość o Pańskim zwolnieniu bardzo smuci. Dziękuję za wszystkie audycje, za ciepło głosu, mądre podejście do poruszanych tematów. Będzie mi Pana brakowało na antenie i przyznaję, że wraz z Pańskim odejściem maleje liczba powodów, dla których warto Trójki słuchać….
  Do zobaczenia w lepszym czasie, w trochę bardziej wolnej Polsce i trochę bardziej wolnych mediach!
  Życzę wszystkiego dobrego!

  Odpowiedz
 267. Irena, Bielsko-Biała

  Szanowny Panie Jerzy<
  jestem smutna i wściekła. Skoczyło mi ciśnienie i musiałam wziąć tabletkę "na nerwy". Mam jednak nadzieję, że znów zrobi się normalnie i Trójka będzie Trójką, a nie "trujką". Hunowie stosujący taktykę "spalonej ziemi" w końcu przegrają. Po co im to? Jak im nie wstyd?
  Serdecznie pozdrawiam,
  Irena

  Odpowiedz
 268. tomek

  Panie Jurku, Wszystkiego dobrego, swoją drogą mnie wczoraj też zwolniono z rządowej instytucji, po prostu, mimo,ze nigdy nie byłem w zadnej partii, szef zarzucił mi „utratę zaufania” :) takie to czasy nastały, wszystkiego najlepszego!

  Odpowiedz
  1. janu

   Panie Tomku
   Panu także życzę, by to „wyrzucenie” było dobrą zmianą. By znalazł Pan dobrą, spokojną ale jednocześnie ciekawą pracę. I by po szybko zakończonym „najeździe Hunów” mógł Pan skonfrontować nową pracę ze starą i wybrać lepszą. Myślę, że nie tylko moje życzenia. Jesteśmy tu razem, solidarni.
   JanU

   Odpowiedz
 269. Arek Plezia

  Witam
  Dziekuję za Pana programy ; liczę jednak na Pana audycje w przyszłości… niedalekiej przyszłości … a Trójkę wpisuję na coraz dłuższą listę Ważnych Spraw , o które ostatnio się upominam. Pozytywne jest chyba to , że dzięki Panu wiem co jest ważne i wchodzę w bunt w ramach budzącego się w Nas zaczątków społeczeństwa obywatelskiego. Powodzenia życzę

  Odpowiedz
 270. Kira

  Bardzo dziękuję za wszystkie audycje Literackiego Biuro Śledczego. Stały się dla mnie nieodłącznym elementem każdych Świąt. Szkoda, że te najbliższe będą już inne.

  Powodzenia i mam nadzieję do usłyszenia!

  Odpowiedz
 271. Ja

  Panie Jerzy, zapraszam z powrotem już nie długo jak obalimy dyktaturę. To też prośba do wszystkich komentujących i innych. Weźmy się w końcu do roboty, bo nas wszystkich wystrzelają! Bądźcie w pogotowiu. A przede wszystkim nie poddawajcie się, nie rezygnujcie, nie wykazujcie słabości! Już kiedyś ktoś próbował zawłaszczyć Trójkę, wywalił Niedźwiedzia i mieli inne zamiary. Nie udało im się i teraz się nie uda!!

  Odpowiedz
 272. Santi

  A może własny podcast. Bo powoli zaczynam wierzyć, że najlepsze audycje i artykuły, to te przygotowywane w domach i publikowane na własnym www.

  Odpowiedz
 273. anuszka

  Proszę skonsultować z informatykiem, który administruje Pana stroną, bo zauważyłam niepokojący objaw: Gdy otworzyłam ją przez czytnik RSS Feedly, to w tej notce blogowej widać mnóstwo linków do jakiegoś spamu. Normalnie w przeglądarce tego nie widać.

  Odpowiedz
 274. Grzegorz Jagosz

  Panie Jerzy,

  Zasmuciła mnie niezmiernie ta wiadomość.
  Zwolnienie Pana jest dla mnie bardzo przykre. Dodatkowo oburzający fakt pozbawienia Pana możliwości pożegnania się ze słuchaczami. Kompletny brak stylu.
  Prowadzone przez Pana audycje były dla mnie zawsze niezmiernie zajmujące i odkrywcze.
  Dziękuję za nie i mam nadzieję do rychłego usłyszenia.

  Wyrazy sympatii i pozdrowienia serdeczne z mojej strony.
  Grzegorz

  p.s. Protestuję i nie ma mojej zgody na Pana brak w Trójce!!!

  Odpowiedz
 275. Małgosia

  Ostatnio zmieniłam radio na lokalne PiK, bo nie mogę już słuchać tej propagandy, coraz gorszej muzyki i dywagacji o niczym… może dobrze się stało, że nie będzie Pan działał pod szyldem radia, które zaczyna być przesycane ideologią i propagandą. Szkoda… wychowywałam się, dorastałam i dojrzewałam z Trójką w tle. Może czas założyć alternatywną stację na poziomie (nie jakieś tam zety i eremefy)? Albo dobry kanał na YT?
  Ostatni bastion padł…

  Odpowiedz
 276. Maciej

  Tyle wspólnych z Panem „Wehikułów”, tyle „Klubów”… ech… Czego ja mam teraz słuchać w sobotnie popołudnia, gdy najczęściej o tej porze podróżuję i słuchałem dotąd właśnie „Wehikułu”? Klimatu tej audycji nie da się powtórzyć i niech nikt nie odważy się kiedyś zrobić z tego czegoś na kształt „Sondy2” w TVP. Mimo to wierzę, że się jeszcze usłyszymy i że obecna władza da Panu aż nadto materiału, by – być może – kiedyś wykorzystać go w „Wehikułach”. Tego Panu, sobie i nam wszystkim życzę!

  Odpowiedz
 277. Hana

  Na moich oczach oczach rozpada się świat i nic nie mogę zrobić. Trójki słucham (a raczej słuchałam) całe życie. Dziękuję za to, co Pan robił i do usłyszenia, mam wielką nadzieję. Mimo wszystko.

  Odpowiedz
 278. Kafar

  Nie dzieje się dobrze. Kończyłem 42 LO, humanistycznie ukierunkowany. Pewni ludzie są niezastąpieni i tylko szaleniec lub głupiec na własne życzenie pozbywa się takowych postaci z arogancją godną usuwania bezwartościowego balastu. Wstyd.
  Kłaniam się z szacunkiem, Profesorze.

  Odpowiedz
 279. Ariel

  To jedna z najbardziej przygnębiających wiadomości z ostatnich miesięcy. Ale przecież to jeszcze nie koniec opowieści, tylko kolejny rozdział. Na szczęście żadna władza nie trwa wiecznie, a im więcej pychy, tym bardziej spektakularny upadek, więc wierzę, że wszystko to, co teraz wydaje się koszmarnym snem minie, tym razem już bezpowrotnie. Dziękuję za wszystko i do usłyszenia.

  Odpowiedz
 280. Joanna Gutowska-Kuźmicz

  Panie Redaktorze, od ośmiu lat, cztery razy w tygodniu słucham Klubu Trójki. Zawsze, od poniedziałku do czwartku. Wracam wtedy z pracy. Zawsze gdy witał słuchaczy Jerzy Sosnowski uśmiechałam się z zadowoleniem, bo wiedziałam, że dziś będzie świetna audycja. W uszach brzmi Pana głos… Jeszcze go pamiętam, ale jak długo? Czekam na audycje Pana! Gdziekolwiek! A niszczycielom Trójki nie da się wybaczyć.

  Odpowiedz
 281. Joanna Gutowska-Kuźmicz

  Panie Redaktorze, od ośmiu lat, cztery razy w tygodniu słucham Klubu Trójki. Zawsze, od poniedziałku do czwartku. Wracam wtedy z pracy. Zawsze gdy witał słuchaczy Jerzy Sosnowski uśmiechałam się z zadowoleniem, bo wiedziałam, że dziś będzie świetna audycja. W uszach brzmi Pana głos… Jeszcze go pamiętam, ale jak długo? Czekam na audycje Pana! Gdziekolwiek! A niszczycielom Trójki nie da się wybaczyć.

  Odpowiedz
 282. Adam

  Szanowny Panie Jerzy,
  Dziękuję za wspaniałe audycje i do usłyszenie ponownie w Trójce, w lepszych czasach.

  Serdecznie pozdrawiam
  Adam Grabowski

  Odpowiedz
 283. marek.p

  Smutno! Słuchając „Wehikułu czasu” nie musiałem się zgadzać ze wszystkimi Pana ocenami, ale przecież powszechna zgoda jest tylko niebezpieczną utopią. Szkoda, że to już koniec nie tylko tego programu. Ale recydywa PiS- u nie jest wieczna.

  Odpowiedz
 284. Adam Paszkowski, słuchacz TRÓJKI

  Gorąco pozdrawiam Pana, życzę siły i odporności na zło.
  Zapewniam, że będę przez cały czas czekał na dzień, w którym na falach naszej TRÓJKI znów usłyszę Pana głos.
  Jeszcze TRÓJKA nie zginęła! 😉

  Odpowiedz
 285. Ģłąb

  No niestety cała trójka jest zbyt niezależna i boję się że jest Pan tylko jednym z wielu zwolnionych. Oni nie skończą na Panu. Pozdrawiam Głąb

  Odpowiedz
 286. Paweł Rogala

  Szanowny Panie, jak zapewne wszyscy, czytam Pana wpis z przykrością. Klub był moją audycją, dzięki której wiele się nauczyłem nie tylko ze względu na tematykę, ale i na sztuke prowadzenia rozmowy z gośćmi i słuchaczami. Żyjąc z tego, że znam angielski, słucham czasami BBC 4 i Klub nie dostaje poziomem — jeżeli BBC jest dla kogoś wyznacznikiem jakości. Pewnie każdy z wpisujacych się ma jakies swoje wspomnienia z Pana audycjami. Ja pamiętam, jak rozmawiał Pan z wnukiem Alberta Camusa, a ja się dodzwoniłem i zapytałem o poruszaną bodajże w „Roku myśliwego” kwestię chrztu jego ojca, a syna autora „Obcego”. I pamietam jak Pan powiedział, że dziekuję za to pytanie, bo bardzo je chciał Pan zadać, ale nie miał jakoś śmiałości.
  Były też inne telefony do trójki, ale ten właśnie pamietam szczególnie.
  Co do Wehikułu — mam swoje dwa: z nagraniami zespołu Kryzys i domowymi nagraniami Komedy.
  Że powinien Pan wrócić do trójki — nie ma watpliwości. Czy komukolwkiek, po tej, przepraszam, dobrej zmianie będzie się chciało, to już inna sprawa.
  Z podziękowaniami za audycje i z wdzięcznością z ksiązki i teksty w WIĘZI.
  Paweł Rogala

  Odpowiedz
 287. Jula

  Panie Profesorze,
  Po skończeniu studiów pozostało mi słuchać Pana tylko w Trójce, a teraz został mi Pan zabrany w ogóle. Strasznie przykra sprawa, bo był Pan jednym z niewielu wykładowców na kulturoznawstwie, na którego zajęciach siedziałam zawsze jak zahipnotyzowana.
  Proszę, niech Pan działa dalej, odzywa się w internecie, pisze książki.
  Chociaż sama nigdy nie miałam za wiele Panu do powiedzenia, to chciałabym, aby wiedział Pan jak wielki wpływ Pana zajęcia miały na nas – cichych studentów, którzy odkrywali dzięki Panu miłość do literatury.
  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 288. Mora

  Całym sercem z Panem, Panie Jerzy… Już tęsknię za ciepłym, kojącym i pełnym mądrości głosem. Wieczorne spotkania z Panem zawsze były niezwykłe i głeboko poruszające. Mam nadzieję, że rozstanie z Panem bedzie trwało jedną chwilkę, bo Trójki bez Pana nie potrafię sobie wyobrazić. Dziekuję dziękuję dziękuję za każdą minutę.
  Do usłyszenia!

  Odpowiedz
 289. MajkWu

  Panie Jerzy, przy okazji czystek w PR i TVP, ktoś gorzko skomentował, że fakt zwolnienia z tych instytucji można sobie z dumą wpisać w CV. Niestety PR traci wspaniałego humanistę i dziennikarza w Pana osobie. Podróżowałem trochę po świecie, radia słucham dużo, ale tylko via podcast. Spośród 20-25 audycji jakie mam zasubskrybowane, obok najlepszych audycji z NPR, BBC czy PRX, na mojej liście z Polski były tylko Klub Trójki oraz Raport o Stanie Świata. Robił Pan radio na światowym poziomie (na ile to możliwe w PL), słuchałem Pańskich audycji często z dużym uznaniem. Załączam wyrazy szacunku i wsparcia. Mam gorącą nadzieję, że odnajdzie Pan w eterze miejsce by dalej robić kapitalne radio.

  Odpowiedz
 290. Szymon Milonas

  Panie Jerzy, bardzo dziękuję za Pańskie audycje. Podziwiałem ich wysoki poziom i Pańskie świetne przygotowanie.

  Odpowiedz
 291. Ewa

  Jestem tak wzburzona, że brak mi słów… I jeszcze ten bezczelny podstawiony komentarz…

  Nie wyobrażam sobie Trójki bez Pana. Tylko płakać zostaje. Kto robi takie rzeczy??

  Mam nadzieję, że to co się teraz dzieje wkrótce skończy, bo ten balon jest tak pełen powietrza, że w końcu pęknie, oby nie za głośno.

  Tymczasem dziękuję Panu za wszystkie audycje. Chociaż nigdy nie był Pan moim nauczycielem, to myślę, że większą rolę edukacyjną w moim życiu odegrał „Klub Trójki” niż szkoła, gdy jeszcze do niej chodziłam. I do teraz cały czas ją odgrywał, nie wspominając już przyjemności słuchania. Dobór tematów, najwyższy poziom prowadzenia rozmów i docieranie do istoty rzeczy.
  Dziękuję!!

  Powodzenia i do następnego usłyszenia!

  Odpowiedz
 292. Piotr

  Wielka szkoda, Czekamy na powrót! czasy się zmieniają i zmieniać będą, niech Pan się nie zmienia i do usłyszenia. !!!

  Odpowiedz
 293. Stanisław

  Czy ktoś potrafi wskazać jakieś ewentualne pozapolityczne przyczyny rezygnacji z dziennikarza prowadzącego takie mądre i ciekawe audycje? Bardzo to smutne.

  Odpowiedz
 294. Gabriel J. Wilno.

  Wehikuł czasu – to była moja ulubiona audycja. Jestem wdzięczny Panu Jerzemu, że mogłem jej słuchać. Jej brak – to wielka strata dla słuchaczy. Mam jednak nadzieję, że sprawiedliwość i zdrowy rozsądek zwyciężą i znowu programy pana Jerzego Sosnowskiego wrócą na antenę.

  Odpowiedz
 295. Anna O.

  To przykre i oburzające, że najlepszych profesjonalistów zwalnia się z pracy……
  Uwielbiałam prowadzony przez Pana Klub Trójki, dyskusje, które były prowadzone na merytorycznie…
  Szkoda…. Trójka bez Pana będzie już niepełna…..
  Mam nadzieję, że się jednak usłyszymy ponownie.
  Wszystkiego dobrego!

  Odpowiedz
 296. Przemek Markowski

  Panie Jerzy proszę się nie poddawać i do usłyszenia.
  Czy rozważa Pan odwołanie od wypowiedzenia wskazanie jako powodu wypowiedzenia utraty zaufania i kwestionowanie decyzji pracodawcy (gdzieś w sieci znalazłem takie przyczyny) zawiera błędy formalne gdyż nie wskazuje konkretnej przyczyny wypowiedzenia a tylko hasła.
  a nie danie możliwości pożegnania się ze słuchaczami to już nie brak kultury i szacunku dla pracownika ale chamstwo
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 297. ewa m.

  Szanowny Panie Jerzy,
  Nie wiedziałam o Pańskim zwolnieniu wcześniej. Coś mnie tknęło dzisiaj, gdy o stałej porze nie było stałej audycji, tak przeze mnie lubianej.
  Jest mi bardzo przykro, że niestety nie usłyszę już Pana na antenie Trójki, póki tzw. dobra zmiana….nie zostanie zmieniona na jednak lepszą. Och, parszywa polityko. Bałam się od dawna, że niestety i mojej ulubionej stacji dotknie ten paskudny tfu tfu tfu młyn tych okropnych ludzi, z którymi się nie identyfikuję i boli mnie, że rządzą i są twarzą mojego kraju. Należy wierzyć, że karma powraca….
  Niezwykle szanuję Pana pracę, styl, bogatą i wszechstronną wiedzę, umiejętność jej ciekawego przekazywania, anegdoty, którymi Pan raczył słuchaczy, a nawet tembr głosu. Życzę Panu, żeby jednak stało się tak, że będzie mógł Pan powrócić.

  Odpowiedz
 298. Malgosia Lipińska

  Dobry wieczór :-)

  Ja akurat wierzę w #dobrązmianę. Przez ostatnie kilka lat rzadko słuchalam radia, ponieważ opcja polityczna, za ktorą się opowiadam była bardzo dyskredytowana. Z tego samego powodu nie mamy też telewizji. Niewiele rzeczy wydawało mi się wartościowych. Teraz wraca Sonda, Pegaz, Trzeci punkt widzenia i z tego bardzo się cieszę.
  ***
  Mimo, że w duzej mierze popieram działania obecnej koalicji, akurat decyzja o zwolnieniu pana bardzo mnie boli, nie rozumiem jej i nie zgadzam się z nią.

  Boli mnie też to, ze tak jak nie dało się słuchac radia przez ostatnie 8 lat, tak teraz też się nie da go sluchac, wahadło znowu wychyliło się za bardzo w drugą stronę. Dlaczego nie może być po srodku?

  Wierzę, że tak, jak pan Marek Niedźwiecki wróci pan do radia.

  z wyrazami szacunku
  Malgosia

  Odpowiedz
 299. Karolina AG

  Bardzo przykra wiadomość..musimy to wszystko przeczekać, a może utworzyć alternatywne media?..
  Ale ten Pana głos..czy nie mógłby Pan pomyśleć o audioblogu?
  Z wyrazami współczucia i wsparcia

  Odpowiedz
 300. Przemek

  Politycznie nigdy nie zgadzałem się z Panem Jerzym Sosnowskim jednak kiedy np. poświęcił jeden z Klubów Trójki osobie „wielkiego bohatera” Adama Michnika, to po prostu wyłączyłem radio (poza Trójką w praktyce żadnej innej stacji radiowej nie słucham). Nie rzutowało to jednak na to, że w sobotę z niecierpliwością oczekiwałem na mój ulubiony „Trójkowy wehikuł czasu”, audycję znakomitą, okraszoną unikalnymi archiwalnymi nagraniami, przywracającą pamięć o bardzo ciekawych historiach z PRLu.

  Pana wypowiedź ze stycznia 2016 o końcu wolnych mediów w Polsce była, moim zdaniem, wypowiedzią niepotrzebną, zdradzającą Pana osobiste zaangażowanie w popieranie pewnego środowiska – co tu kryć – zbrankrutowanego od spirali własnych kłamstw. Uważam, że była to też wypowiedź nieuargumentowana. Przemawiały przez Pana emocje a nie realna ocena sytuacji.

  Bardzo mi przykro, że nie będzie już „Trójkowego wehikułu czasu”, najciekawszej pozycji w sobotniej ramówce Trójki.

  Odpowiedz
  1. Administrator Autor wpisu

   Czy mógłby Pan powiedzieć coś więcej o audycji poświęconej osobie Adama Michnika? Bo ja, jakkolwiek Adama Michnika za działalność opozycyjną w czasach PRL szanuję, nie przypominam sobie, żebym o nim rozmawiał na antenie, wyjąwszy Klub Trójki, którego gościem był… Rafał Ziemkiewicz, a tematem jego książka pt. „Michnikowszczyzna”. O którą z jej autorem się spierałem.
   Z ukłonami – JS

   Odpowiedz
 301. Marcin

  Słyszałem pochlebne opinie o nowej szefowej trójki i zdziwiony jestem, że jednak takie osoby jak Pan zostają zwolnione.

  Odpowiedz
 302. Maciek

  Szkoda, będzie mi Pana w Trójce brakowało, chociaż za Karin Stanek i Czerwone Gitary nieraz miałem Pana ochotę udusić 😉

  Odpowiedz
 303. Marek

  Panie Redaktorze, chociaż Pana akcja z M. Karnowskim i ówczesna aktywność na forum internetowym radiowej Trójki bardzo mnie rozczarowała, chcę powiedzieć, że będzie mi bardzo brakowało Pańskich audycji. Chapeaux bas przed Pańską wiedzą i przygotowaniem do audycji. Szkoda, że tak się to potoczyło. I chociaż, jak myślę, stoję po drugiej stronie ideologicznej barykady, mam nadzieję, że usłyszę jeszcze Pana audycje i będzie to na falach PRIII.

  Moim zdaniem, Trójka powinna być możliwie najbardziej apolityczna, niestety jak widać w komentarzach każdy pragnie ciągnąć w swoją stronę i zawłaszczyć dla własnych interesów.

  Pozdrawiam, życzę sukcesów i mam nadzieję, że nie wyklucza Pan powrotu, bo nawet niektóre PiSiory na to czekają.

  Odpowiedz
 304. Aldona

  Słuchałam audycji Pana Sosnowskiego z przyjemnością. Były autentyczne, bez zbytniej egzaltacji. Komu to przeszkadzało? Panie Jerzy, mam nadzieję, że znajdzie się stacja, która doceni Pański kunszt dziennikarski.
  Trójka schodzi na psy, niestety. Staje się coraz bardziej święta. Życzę jej, aby wszyscy dziennikarze, którzy mają kręgosłup złożyli rezygnację, choćby po to, by zaprotestować przeciwko zmianom dla zmiany. Zostaną miernoty, a tacy nie przyciągną tłumów.

  Odpowiedz
 305. Katarzyna

  Panie Jerzy,
  wychowuję się z Trójką od ponad 30 lat. To Ona ukształtowała moją ciekawość świata, moją wrażliwość i nawet poczucie humoru. Od lat Trójka wyznacza codzienny rytm życia dla całej mojej rodziny (piątek poznajemy po głosie Pana Wojtka, syn wychodzi do szkoły po wiadomościach sportowych, itd…). Nawet kot i pies spędzają całe dnie przy akompaniamencie Trójki. Zawsze powtarzam, że to kim stajemy się w życiu, zależy głównie od tego kogo spotkaliśmy na swojej drodze.
  W moim sercu i życiu Trójka ma szczególne miejsce, za co w szczególności Panu, bardzo dziękuję.

  Odpowiedz
 306. wojtek

  no przykro ,że tak się stało ale nic nie dzieje się samo z siebie – u pana zawsze co z prawej to byli ”be”
  a ci z lewej do ”cacy” nie był Pan obiektywny a czas nieobiektywnych mija – mimo to Pozdrawiam i życzę sukcesów

  Odpowiedz
 307. Marcin

  Dzień dobry, Panie Jerzy!

  Czytam sobie właśnie Pańską książkę „Co Bóg zrobił szympansom?” Bardzo podoba mi się Pańskie otwarte podejście do ludzi niewierzących/wątpiących/tych którzy nie dostali „łaski wiary” 😉 Podoba mi się chęć zrozumienia motywów działania ludzi o odmiennych poglądach. Książka w dalszej części jest nieco trudniejsza w odbiorze, ale i tak czytam ją z dużą przyjemnością.
  Wczoraj natomiast obejrzałem wywiad Pani Moniki Olejnik z P. wicepremierem Glińskim, który był uprzejmy powiedzieć o Panu, że jest Pan jakimś tęgim lewakiem, z którym z powodu lewactwa nowe kierownictwo „Trójki” nie mogło się dogadać….
  Wygląda na to, że kupiłem książkę lewaka i wywrotowca! 😛
  Słuchając Pańskich audycji, czytając wpisy na tutejszym blogu, czytając (na razie pierwszą, ale mam zamiar to rozwinąć) Pańską książkę – mogę tylko powiedzieć tyle:
  Łatwiej mi sobie wyobrazić sensowną, inspirującą rozmowę z Panem jako „lewakiem” 😉 niż takim pewnym siebie, pozbawionym zupełnie pokory orędownikiem tzw. dobrej zmiany jak prof. Gliński.

  Życzę Panu wiele siły, wsparcia bliskich i życzliwych ludzi i oczywiście- spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

  Odpowiedz
 308. Agnieszka Madej-Przybylska

  A ja wciąż nie mogę pogodzić się z tą ‚dobrą zmianą’. Dla czyjego dobra zwolniono Redaktora, który potrafił stworzyć audycje tak głębokie, mądre i intrygujące, że stanowiły markę samą w sobie? Czuję, że ktoś ze mnie jako słuchaczki Trójki najzwyczajniej sobie zadrwił!
  Bardzo mi żal Pańskich audycji, Panie Redaktorze!
  Ktoś nas po prostu z Pana okradł!

  Odpowiedz
 309. Katarzyna Paszkiewicz

  Dobry wieczór,
  Panie Jerzy, będzie mi Pana bardzo brakować. Już mi Pana brakuje. Ogromnie lubiłam Pana audycje.
  Dzięki Panu nauczyłam się świadomie słuchać radia.
  Chciałabym, żeby Pan o tym wiedział.
  Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

  Odpowiedz
 310. Ania

  Od jakiegoś czasu próbowałam trafić na Klub Trójki z Pana udziałem. I ciągle prowadził go ktoś inny! Myślałam, że ma Pan urlop, zajmuje się czymś innym w radio itp. Wczoraj nie było Literackiego Biura Śledczego i to mi dało do myślenia…
  Bardzo mi przykro, że nie usłyszę już Pana głosu w radio, Klubu Trójki słuchałam ze względu na Pana i tematykę, którą tam Pan poruszał. Dziękuję za wszystkie świetne audycje, przesłane książki i rozmowy, które prowadził Pan z niebanalnymi gośćmi.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 311. Anna Christ

  Szanowny Panie Redaktorze. Od zawsze słuchałam z upodobaniem Pańskiej audycji Wehikuł czasu. Była jedna z moich ulubionych. Spieszyłam do domu, by się na nią nie spóźnić. Muszę przyznać, że… niestety… głosowałam na PIS i w tym miejscu proszę o wybaczenie. Obserwuje ten nowy rząd, tę „dobra zmianę” i jestem wstrząśnięta! Przepraszam Pana i wszystkich światłych ludzi za ten mój feralny głos. Byle do nowych wyborów,
  Jestem zbulwersowana decyzją nowej dyrekcji. To skandal, by zdejmować z anteny tak wyśmienitą audycję!
  Serdecznie Pana pozdrawiam i mam nadzieję, że wróci Pan do mojej ukochanej Trójki wraz z jeszcze lepszą zmianą!
  Wdzięczna za wszystkie przeżycia i pozytywne emocje, jakich mi Pan dostarczał przez te wszystkie dni, kiedy mogłam słuchać wspomnień Pana i szacownych Gości na antenie.
  Wdzięczna za wysoką kulturę języka polonistka
  Anna

  Odpowiedz
 312. Kuba Kiciński

  Szanowny Panie Redaktorze,
  dziękuję bardzo za Pańskie audycje. Brakowało mi Pana na antenie, ale dopiero szukając tytułu Pańskiej książki trafiłem na tę jakże smutną dla wszystkich fanów Klubu informację. Przesyłam najszczersze wyrazy szacunku.

  Odpowiedz
 313. Tadeusz

  Drogi Panie Jerzy….tak bardzo mi brakuje Pana wieczornych audycji.Znalazłem tego bloga, zakupię książki.
  Mam nadzieję na Pana powrót na antenę radiową. Pozdrawiam ciepło.

  Odpowiedz
 314. Mariusz

  Lubiłem słuchać Pana audycji w trójce. Ciekawa tematyka, profesjonalna praca dziennikarska. Dla mnie polskie radio program trzeci straciło ważną cząstkę. Wielka szkoda. Pozdrawiam i życzę powodzenia

  Odpowiedz
 315. dominika

  NIE MIESZKAM W POLSCE od jakiegos czasu, zawsze sluchalam trojki, od dziecka! mam 33 lata i jest to radio ktore znam od mojego moze 7. roku zycia. kochalam sie we wszystkich po kolei, kazdym dziennikarzu ktory znaczy wiecej, jego otwartosc byla dla mnei droga, na liscie sa oczywiscie i Pan Dariusz i Pan Jerzy! bardzo to przykre co sie dzieje!!! nie wierze a serce az peka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *